آجیل و خشکبارآیا میدانستید؟خواص میوه ها و گیاهانسبک زندگیسلامت

9 غذاهای به ظاهر سالم در سوپر مارکت که باید از آن دور ماند

9 غذاهای به ظاهر سالم در سوپر مارکت که باید از آن دور ماند. با وجود بسیاری از بازاریابان باهوش ، گفتن محصولات غذایی خوب از محصولات “جعلی” یا ناسالم دشوار است.

هشدار داده شود ، بیشتر غذاهایی که در سوپر مارکت ها دریافت می کنید حاوی مواد منفی هستند و ممکن است تهدیدی جدی برای سلامتی شما باشند.

9 غذاهای به ظاهر سالم در سوپر مارکت که باید از آن دور ماند

نکته مهم در خرید مواد غذایی به نفع شما هنگام مراجعه به سوپر مارکت این است که به راحتی بسته بندی های زیبا و شعارهای جسورانه را نگاه نکنید.

درعوض ، یاد بگیرید که روی برچسب ها را بخوانید. در اینجا لیستی از 9 مورد برای نخریدن مواد غذایی و اینکه در عوض چه مواردی را باید شامل شود وجود دارد ، اگر واقعاً می خواهید سلامت باشید.

1. نان چغندر / نان گندم

9 غذاهای به ظاهر سالم در سوپر مارکت که باید از آن دور ماند

نان چغندر طبیعی نیست ، و دارای غلات تصفیه شده ، سدیم و مواد نگهدارنده مصنوعی است. نگاهی دقیق تر به لیست مواد تشکیل دهنده بیندازید و همچنین می فهمید که یک تکه نان گندم حاوی مقداری از ملاس و شربت ذرت با فروکتوز بالا است – انتخاب بسیار ضعیفی برای هر کسی که سعی دارد در رژیم غذایی خود داشته باشد.

این را به جای آن انتخاب کنید: گزینه بهتر شما این است که نان های جوانه زده شده استفاده کنید ، در واقع از غلات سبوس دار ساخته شده و کاملاً بدون آرد تصفیه شده است. یا بهتر است با انتخاب برخی از جو ، کوئینوا ، برنج قهوه ای یا جو ، نان را به طور کامل فراموش کرده و از کل غلات خود لذت ببرید.

2. کره بادام زمینی کم چرب

9 غذاهای به ظاهر سالم در سوپر مارکت که باید از آن دور ماند

مراقب وزن باشید . هنگامی که شرکت ها چربی را از کره بادام زمینی خارج می کنند ، که کاملاً طبیعی است ، به هر حال ، آنها آن را با چیزی مصنوعی جایگزین می کنند تا غذای آن طعم دار شود. این کار باعث ایجاد مجموعه ای کاملاً متفاوت از عوارض مانند دیابت می شود.

این را به جای آن انتخاب کنید: فقط به سراغ کره بادام زمینی معمولی بروید. محتوای چربی در واقع نوع “خوبی” است – نوعی که برای قلب شما بسیار سالم است. به علاوه ، فیبرهای غذایی زیادی بدون شیرینی تقلبی دریافت خواهید کرد.

زبان می تواند وضعیت سلامت شما را بگوید
بخوانید

3. ماست کم چرب طعم دار

9 غذاهای به ظاهر سالم در سوپر مارکت که باید از آن دور ماند

ماست سالم است ، یعنی تا زمانی که شرکت ها شروع به افزودن وسایل اضافی مانند رنگ های مصنوعی و طعم دهنده ها برای جذب مشتری بیشتر کنند. انواع ماست طعم دار مانند بادام و نارگیل دارای شیرین کننده های مصنوعی هستند که حاوی قند بیشتری نسبت به یک قاشق غذاخوری بستنی هستند.

همچنین استفاده نکردن از چربی سالم در ماست در واقع می تواند منجر به افزایش وزن شود. چربی های سالم شکم شما را پر می کنند زیرا مدت زمان طولانی برای هضم دارند.

با مراجعه به ماست کم چرب طعم دار ، در واقع چربی را از محصولات لبنی خارج کرده و قند غیرضروری را اضافه می کنید. چربی های سالم شکم شما را پر می کنند زیرا مدت زمان طولانی برای هضم دارند. با مراجعه به ماست کم چرب طعم دار ، در واقع چربی را از محصولات لبنی خارج کرده و قند غیرضروری را اضافه می کنید.اگر سعی در حفظ سلامت دارید ، چیز خوبی نیست.

این را به جای آن انتخاب کنید: ماست ، به صورت خالص ، منبع عالی کلسیم ، پروبیوتیک های سالم به روده و پروتئین است.به همین دلیل توصیه می شود به سراغ انواع ساده چربی یا پر چربی بروید.

متخصصان تغذیه موافقند که هر دو به عنوان گزینه های سالم عمل می کنند. خودتان آنرا با مقداری میوه ، یک چاشنی دارچین یا حتی چند قطره عسل عطر و طعم دهید. به این ترتیب ، شما باید شیرینی و کالری را کنترل کنید!

4- گوشت

9 غذاهای به ظاهر سالم در سوپر مارکت که باید از آن دور ماند

غلات از نظر خوراك حیوانات ،طبیعی نیستند و بنابراین برای آنها ناسالم است. بعلاوه ، بیشتر گوشت های دارای غلات به آنتی بیوتیک ها نیز تزریق می شوند.بنابراین ، هر بار که چنین گوشت هایی می خورید ، اجازه می دهید این آنتی بیوتیک ها وارد بدن شما شوند. عواقب آن شامل افزایش خطر ابتلا به عفونت های منقبض شده و افزایش فراوانی نارسایی های درمانی (که در برخی موارد می تواند منجر به مرگ شود) می شود.

آیا ماری جوانا به شما در کاهش وزن کمک می کند؟
بخوانید

این را به جای آن انتخاب کنید: فقط گوشت بدون چمن و دارای برد آزاد را انتخاب کنید. همچنین حتماً برچسب عاری از آنتی بیوتیک را بررسی کنید.

5. سالادهای آماده برای خوردن

9 غذاهای به ظاهر سالم در سوپر مارکت که باید از آن دور ماند

به گفته باکتری شناسان ، خطرناک ترین مواد غذایی در سوپر مارکت ها سالاد از پیش بسته بندی شده است.در حالی که بسته بندی ممکن است “آماده برای غذا خوردن” باشد ، احتمالاً برخی از باکتری های مضر که می توانند برخی از بیماری های روده ای وحشتناک را برای شما مهیا کنند وجود دارد.آنها از طریق خاک به داخل غذا می روند و نمی توان آنها را حذف کرد زیرا این نوع سالاد به صورت حرارتی پردازش نمی شود.

این را به جای آن انتخاب کنید: سالادها وقتی تازه هستند بهترین غذا هستند. بنابراین بهترین شرط شما این است که سبزیجات خود را به طور کامل بخرید ، آنها را با دقت در خانه بشویید و آنها را خرد کنید تا سالاد خود را تهیه کنید.

اگر واقعاً می خواهید آن را راحت نگه دارید ، سبزیجات خود را در آخر هفته بشویید و آماده کنید و آنها را در ظروف بسته بندی شده با حوله های کاغذی ذخیره کنید. این باعث می شود آب اضافی خیس شود و ترد دلپذیر را حفظ کند.

6. آب میوه های کنسرو شده

9 غذاهای به ظاهر سالم در سوپر مارکت که باید از آن دور ماند

هیچ چیز کاملاً مانند یک لیوان از آب میوه مورد علاقه شما در صبح نیست. اما آنچه شما نمی دانید این است که بسیاری از آب میوه های موجود در قفسه سوپر مارکت ها، از جمله آنهایی که ادعا می کنند 100٪ طبیعی هستند ، حاوی آب بسیار کمی هستند.

در عوض ، آنها به طور مصنوعی با شکر یا شربت ذرت با فروکتوز بالا شیرین می شوند. نوشیدن این مواد معادل کم کردن نوشیدنی های شیرین شده قند است و می تواند باعث افزایش ناگهانی سطح قند خون شود ، زیرا چربی یا فیبر صفر وجود دارد که روند جذب را کند می کند.

این به طور طبیعی با همان تصادف ناگهانی قند دنبال می شود که می تواند شما را خسته و گرسنه و به شدت در حاشیه کند. نوشیدن آب میوه های خریداری شده در فروشگاه نیز خطر چاقی ، دیابت نوع 2 و سندرم متابولیک را افزایش می دهد.

چگونه کرونا بر بدن تأثیر می گذارد؟
بخوانید

این را به جای آن انتخاب کنید: برای یک گزینه سالم تر ، آب میوه پاستوریزه شده با فشار زیاد را انتخاب کنید. این مواد مغذی و ویتامین ها قند غیرضروری را حفظ می کنند.

7. نوشیدنی های ورزشی

9 غذاهای به ظاهر سالم در سوپر مارکت که باید از آن دور ماند

نوشیدنی های ورزشی که به شما الکتریسیته لازم بعد از تمرین مانند پتاسیم و سدیم را فراهم می کند. اما در کنار آن ، آنها همچنین دارای قند و کالری هستند.

بعلاوه ، مطالعات ثابت کرده اند که این نوشیدنی ها با افزودنیهای معطر مانند رنگهای مصنوعی با بیش فعالی در کودکان و سرطان همراه بوده اند نیز از بین می روند.

این را به جای آن انتخاب کنید: از آب نارگیل ارگانیک خودداری کنید. این یک روش به مراتب سالم تر و ایمن تر برای تکمیل بدن شما با الکترولیت ها و آبی است که در طول تمرین از دست داده اید.

8- روغن نباتی

9 غذاهای به ظاهر سالم در سوپر مارکت که باید از آن دور ماند

روغن نباتی مملو از چربی های ترانس است که فقط کالری خالی با فواید سلامتی به شما می دهد. همچنین یکی از بدترین غذاهایی است که به دیابت ، بیماری های قلبی و چاقی مرتبط است.

این را به جای آن انتخاب کنید: روغن نباتی را کاملاً کنار بگذارید و به دنبال روغن زیتون ، روغن نارگیل ، روغن کانولا بروید. اینها حاوی چربیهای سالم هستند که برای سلامتی قلب و ایمنی کلی شما عالی هستند.

9. ادویه های زمینی

9 غذاهای به ظاهر سالم در سوپر مارکت که باید از آن دور ماند

ادویه ها خریداری شده با مواد افزودنی ارزان تر مخلوط می شوند. گلرنگ اغلب به جای زعفران فروخته می شود ، در حالی که غالباً کاسیا به جای دارچین فروخته می شود.آنها همچنین حاوی گلوتامات سدیم ، تقویت کننده طعم هستند. این کاملاً بی ضرر است ، اما اگر به طور مداوم خورده شود ، باعث می شود که طعم های طبیعی مواد غذایی ناخوشایند به نظر برسند.

این را به جای آن انتخاب کنید: ادویه های کامل ارگانیک بخرید و آنها را در خانه خود خرد کنید.

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا