آیا میدانستید؟خواص میوه ها و گیاهانسلامت

9 غذا و نوشیدنی که باعث بوی بد دهان شوند

9 غذا و نوشیدنی که باعث بوی بد دهان شوند. بسیاری از افراد روزانه با نفس بد می جنگند. در حالی که  آدامس نعناع یک محلول موقت را ارائه می دهند ، برخی از غذاها و نوشیدنی هایی که می توانید مصرف کنید تا با باکتری های بو مقابله می کنند.

با خوردن غذاهای پر فیبر مانند سیب و انتخاب نوشیدنی های سالمتر مانند چای سبز یا قهوه سیاه ، می توانید در طول روز بوی بدی نداشته باشید!

9 غذا و نوشیدنی که باعث بوی بد دهان شوند

آیا این برای شما اتفاق افتاده؟ وقتی شخصی با احتیاط به شما لبخند آگاهی می زد. به همان اندازه که خودتان خجالت زده میشوید ، کار دیگری نمی توانید انجام دهید ، غیر از این که با غرور خود آن را قورت دهید.

در حالی که آدامس نعناع باعث رفع موقت بوی بد دهان میشود، می دانید چه چیزی باعث ایجاد آن می شود؟ هنگامی که باکتری های موجود در دهان شما پروتئین حاوی گوگرد – موجود در سلول های پوست ، ذرات غذایی باقیمانده را تجزیه می کنند ، می تواند به بوی بد دهان منجر شود.

منبع پروتئین حاوی گوگرد می تواند از ریختن سلول های پوستی مرده در قسمت گونه های شما ، ذرات باقیمانده مواد غذایی در دهان یا حتی قطره های از بینی باشد.

گوگرد – بوی آن با بوی تخم مرغ های فاسد مقایسه می شود – معمولاً مقصر اصلی بوی بد دهان است. گاهی اوقات ، بوی بد دهان نیز می تواند نشانه بیماری پزشکی باشد. اما ، به نظر می رسد ، شما می توانید از خوردن و نوشیدن راه خود به نفس تازه بوی!

1. آب

بیشتر ما در طول روز آب بسیار کمی می نوشیم. این نه تنها می تواند خطر کمبود آب بدن ، مشکلات سوء هاضمه ، پیری زودرس و زخم معده را افزایش دهد بلکه خطر بزاق مقابله با باکتری ها را نیز کاهش می دهد.

تأمین مداوم بزاق برای شستن سلولهای مرده تجزیه شده و ذرات مواد غذایی بر روی زبان و داخل دهان ضروری است. اگر بدن شما با کمبود آب روبرو باشد ، با تولید بزاق کافی کاهش می یابد. نتیجه؟ دهان شما به محیطی مناسب برای رشد و تکثیر باکتریهای بد بو تبدیل می شود

10 فواید سلامتی تمبر هندی (Tamarind)
بخوانید

2. سیب

سیب سرشار از پلی فنولهای اکسیده شده است که به مقابله با بوی بد دهان کمک می کند. همچنین ، هرچه عجیب به نظر می رسد ، سیب ها در واقع می توانند به عنوان یک مسواک طبیعی برای دهان شما عمل کنند.

سیب ها با فیبر پر شده اند ، و این بدان معنی است که شما باید قبل از بلعیدن کاملاً جوید. هر بار که یک سیب را گاز میزنید و به جویدن آن ادامه می دهید ، در واقع در حال پاک کردن دندان ها ، زبان و لثه هایتان از باکتری ها و ذرات غذایی که باعث بوی بد دهان می شود، می شوید.

بعلاوه ، عمل جویدن نیز تولید بزاق را تشویق می کند. این امر باعث از بین رفتن باکتری های بو و همچنین دهان شما به خوبی هیدراته می شود تا نفس شما تازه بماند.

3. دارچین

این ادویه فروتنانه به عنوان یکی از بهترین درمان های بوی بد دهان شناخته می شود. دارچین دارای خواص ضد میکروبی قوی است که باعث از بین رفتن باکتری های بد بو می شود.

همچنین حاوی سینامالدهید ، یک ترکیب معطر است که باعث بوی بد دهان می شود. همچنین ، جویدن یک چوب دارچین بعد از غذا نفس شما را به آن عطر فوق العاده می بخشد.

4- جعفری

تا کنون متوقف نشده اید که چرا می توانید وقتی تقریباً یک چهارم از قیمت طبیعی استفاده می کنید ، بجای آن از نعناع استفاده میکنید؟

بازار مملو از گیاهان تازه ، به ویژه جعفری است که نه تنها برای می توان از خوراکی های عالی استفاده کرد بلکه می تواند مشکلات تنفس شما را نیز خاتمه دهد.

دلیل اینکه خوردن یک شیرینی پیاز یا یک بشقاب نان سیر باعث می شود دهان شما به شدت بوی آن بخورد ، به این دلیل است که پیاز و سیر حاوی ترکیبات بو معطر هستند.

اگر خیلی خشک شود این ترکیبات حتی می توانند در دهان شما ایجاد شود و در نتیجه نفس بوی بدی می یابد. جعفری گیاهی با برگ سبز است که به وفور در کلروفیل وجود دارد ، ترکیبی که بوی تهوع آور ترکیبات گوگرد را خنثی می کند.

کمبود آب بدن در دوران بارداری: علائم ، دلایل و راه های جلوگیری از آن
بخوانید

جعفری همچنین دارای خاصیت deodor کننده طبیعی در تنفس شما است – بنابراین ممانعت از جوانه این گیاه در طول وعده غذایی باعث می شود تا در طول روز بوی نفس شما تازه و تمیز شود.

5. انواع توت ها

بوی ناخوشایند آمونیاک می تواند نتیجه یک ماده معدنی در دهان شما باشد. هنگامی که کلیه شما نتواند مواد معدنی را از خون شما فیلتر کند ، مواد معدنی با خون به دهان شما می روند ، و در نتیجه یک ماده معدنی ایجاد می شود.

این می تواند به بوی بد دهان منجر شود. انواع توت ها برای کلیه شما مفید هستند و عملکرد آن را بهبود می بخشند ، بنابراین به طور غیرمستقیم با بوی بد دهان مبارزه می کنند.

همچنین انواع توت ها با آب پر می شوند. هر روز صبح خوردن تعداد انگور انواع توت ها ، به خصوص زغال اخته ، شما را هیدراته نگه می دارد و خشکی را در دهان کاهش می دهد ، که این یکی از مهمترین دلایل بوی بد دهان است.

6. بادام

چند بادام در روز دندان ها و لثه های شما را سالم نگه می دارد و به شما کمک می کند تا از داشتن دهان بد بو خداحافظی کنید. محققان مشاهده کرده اند که بادام می تواند خطر ابتلا به بیماری لثه – که دلیل بوی بد دهان است – تقریباً 30 درصد را کاهش دهد.

علاوه بر این ، بادام همچنین به ترمیم مینای دندان آسیب دیده کمک کرده و ریشه های شما را قوی تر می کند. این به مبارزه با حفره ها و به نوبه خود ، بوی بد دهان کمک می کند.

7- آب لیمو

نوشیدنی لذتبخش و در عین حال سالم ، آب لیمو از زمان های بسیار قدیم برای مقابله با بوی بد دهان استفاده می شده است. خاصیت ضد میکروبی آن باکتری های بد بو در دهان را از بین می برد و باعث افزایش تجمع گوگرد در دهان می شود.

آیا تخم خشخاش می تواند بی خوابی شما را درمان کند؟
بخوانید

آب لیمو همچنین دارای فعالیت دئود کننده است که بوی دلپذیری را به شما منتقل می کند. همچنین ، آب از خشکی دهان آبرسانی می کند و نفس نفس می زند

8. قهوه سیاه

نکته ای وجود داشت که متخصصان دندانپزشکی ادعا می کردند که قهوه می تواند مشکلات بد شما را تشدید کند.

با این حال ، تحقیقات جدید اکنون ادعا می کنند که عصاره قهوه می تواند در واقع تمام باکتری های آزار دهنده را که عامل بوی بد دهان شما هستند ، پایان دهد.

با این وجود یک نکته مهم وجود دارد – شما باید مطمئن باشید که قهوه شما بدون شیر ، شکر یا خامه ای فاقد سس است.

این بدان معنی است که شما باید به نوشیدن قهوه سیاه بپردازید. این افزودنی های قهوه است ، و نه خود قهوه ، دلیل این امر باعث ایجاد بوی بد دهان می شود. همچنین ، قهوه سیاه گزینه ای بسیار سالم تر است!

9. چای سبز یا گیاهی

این نوشیدنی گرم محبوب نه تنها درمانی برای جوانه های چشایی عاشق چای است بلکه می تواند از بقیه حفره های دهان نیز سود ببرد.

چای سبز سرشار از پلی فنول ها و آنتی اکسیدان ها است که غلظت ترکیبات گوگرد فرسوده را در هوا در داخل دهان ما کاهش می دهد .

همچنین با مبارزه و از بین بردن و تشدید باکتری های بد بو ایجاد می کند. علاوه بر این ، چای سبز نیز راهی عالی برای هیدراتاسیون خود است. بنابراین احساس راحتی کنید که هر روز چای بنوشید.

در طول روز مقدار زیادی آب تمیز و عاری از فلوئور بنوشید تا خشک نشود و دهان شما خشک شود و تعجب خواهید شد که چقدر می تواند بر نحوه بو شدن نفس شما تأثیر بگذارد. در کنار این غذاها ، با مسواک زدن و نخ دندان زدن مرتباً از بهداشت دهان خود اطمینان حاصل کنید.

به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا