بارداریسلامتمادر و فرزند

استفاده از نعناع در دوران بارداری: جوانب مثبت و منفی که باید آگاه باشید

استفاده از نعناع در دوران بارداری: جوانب مثبت و منفی که باید آگاه باشید. از نعناع برای مقابله با دو مشکل رایج مرتبط با بارداری استفاده می شود – ویار و سوء هاضمه.

اما استفاده بیش از حد از این گیاهان می تواند در دوران بارداری مضر باشد ، بنابراین مصرف آن را محدود کنید. در صورت ابتلا به بیماری ریفلاکس معده ، از چای نعناع نیز نباید استفاده شود.

استفاده از نعناع در دوران بارداری: جوانب مثبت و منفی که باید آگاه باشید

یک فنجان چای نعناع آرامش بخشد قیقاً همان چیزی است که شکم در هنگام تهوع ، سوء هاضمه یا سایر مشکلات گوارشی حضور چای نعناع احساس شود.

و این به ویژه در دوران بارداری بیشتر میشود که بسیاری از مشکلات شکمی می تواند به وجود بیاید و باعث مشکلات شود.

بنابراین آیا می توانید از بارداری نعناع استفاده کنید؟ بله می توانید ، اما با چند نتیجه گیری مهم.

نعنا باعث کاهش ویار می شود

بیماری صبحگاهی در دوران بارداری شایع است. در حقیقت ، بیش از 80٪ از خانمها در طی دوازده هفته اول حالت تهوع را تجربه می کنند در حالی که حدود 50٪ از زنان باردار استفراغ را تجربه می کنند .

یک فنجان چای نعناع یا چای شیرین معمولاً برای مقابله و کاهش تهوع در این مدت استفاده می شود. اگرچه شواهد علمی زیادی در مورد اثربخشی آنها وجود ندارد ، اما اینها درمان های مردمی هستند و از سابقه طولانی استفاده پشتیبانی می کنند.

نکاتی برای محافظت از آسیب دیدن موها در برابر کلر
بخوانید

نعناع همچنین می تواند با سوء هاضمه مقابله کند

سوء هاضمه یکی دیگر از مشکلات شایع در دوران بارداری است. در حقیقت ، تا 80٪ از زنان در برخی از دوران بارداری از این وضعیت رنج می برند. و هم نعناع می تواند در مقابله با سوء هاضمه کمک کند.

نعناع ممکن است با کمک به آرامش عضلات صاف در معده شما و بهبود جریان صفرا کمک کند ، بنابراین به شما در هضم بهتر غذا کمک می کند .

از طرف دیگر برای مقابله با سوء هاضمه و علائمی مانند نفخ شکم استفاده می شود اگرچه تحقیقات علمی در مورد کارایی آن انجام می شود. به نظر می رسد محدود است.

اگر GERD(ریفلاکس معده) دارید از نعناع استفاده نکنید

اگر سوء هاضمه شما ناشی از بیماری ریفلاکس معده دستگاه گوارش (GERD) است ، بهتر است از مصرف نعناع خودداری کنید. این امر به این دلیل است که می تواند ماهیچه هایی را که معده شما را شل کند.

این باعث می شود اسید معده در لوله غذایی راحت تر شود و باعث رفلاکس اسید شود.

برخی تحقیقات نشان می دهد که اسپرمینتس این اثر را ندارد. با این وجود ، دوزهای زیاد می تواند با تحریک مخاط معده شما مشکل ایجاد کند . در حقیقت ، برخی از متخصصان پیشنهاد می کنند در صورت داشتن GERD بهتر است از مصرف چای نیز جلوگیری کنید.

پنج مزایای روانشناختی شنا
بخوانید

مصرف روزانه 2-3 فنجان چای نعنا را محدود کنید

استفاده بیش از حد از اسپرم و نعناع در دوران بارداری بی خطر نیست. اسپریت به مقدار زیاد می تواند به رحم شما آسیب برساند در حالی که نعناع یک کاردان ارشد است ، یعنی می تواند دوره های قاعدگی را القا کند و از این طریق بارداری شما را تهدید کند.

چای نعنا خود را درست کنید!

برای تهیه چای نعناع ، یک قاشق چای خوری نعناع خشک را در یک فنجان آب گرم اضافه کنید. آب گرم برای استخراج روغنهای مفید نعنا بهترین گزینه است ، بنابراین حتما از آب جوش برای تهیه چای استفاده نکنید.

حالا به مدت 5 دقیقه منتظر شوید. همچنین می توانید برگ های هر دو نعناع و نعناع را با هم ترکیب کرده و یک تکه زنجبیل اضافه کنید تا یک فنجان چای آرامش بخش تبدیل شود. فقط مطمئن شوید که بیش از 2-3 فنجان در روز ندارید.

منبع: curejoy

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا