ادویه جاتخواص میوه ها و گیاهانسلامت

زردچوبه برای ورم مفاصل: 6 دلیل که باید از این مسکن طبیعی استفاده کنید

زردچوبه برای ورم مفاصل: 6 دلیل که باید از این مسکن طبیعی استفاده کنید. زردچوبه می تواند درد ، تورم مفاصل و سفتی را کاهش داده و عملکرد آن در آرتروز ، روماتیسم و نقرس را بهبود ببخشد.

کورکومین موجود در زردچوبه دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است که باعث مهار مسیرهای التهابی در بدن ، کاهش استرس اکسیداتیو ، جلوگیری از آسیب غضروف و بازسازی غضروف می شود.

زردچوبه برای ورم مفاصل: 6 دلیل که باید از این مسکن طبیعی استفاده کنید

ممکن است زردچوبه را به عنوان یک ادویه شرقی که به غذای آسیایی و عطر و طعم می بخشد ، می شناسید ، اما آیا می دانید که دارای سابقه ای برجسته در استفاده در طب سنتی به عنوان درمانی برای همه چیز از زخم ها و آکنه گرفته تا برونشیت و آرتروز است؟ا

ساس این کاربردها در خواص ضد التهابی زردچوبه است که بیشتر به ماده شیمیایی به نام کورکومین منتسب است.

آرتریت یک اصطلاح برای اختلالات مفاصل است. از نزدیک به 100 نوع آرتریت ، آرتروز ، آرتریت روماتوئید و نقرس شایع ترین آنها است.در حالی که علائم برای هر سه درد و سفتی است ، اما علل آن متفاوت است.

در حالی که استئوآرتریت در اثر ساییدگی و پارگی غضروف در مفاصل مرتبط است ، آرتریت روماتوئید یک وضعیت خود ایمنی است.نقرس یا مفاصل نقرس به دلیل تجمع کریستال های ادرار در مفاصل به دلیل وجود اسید اوریک زیاد در بدن ایجاد می شود.

تحقیقات نشان می دهد استفاده از زردچوبه برای آرتریت مفید است زیرا این گیاه گاهی به اندازه داروهای استاندارد کار می کند.

1. درد و تورم مفاصل را کاهش می دهد

کورکومین موجود در زردچوبه دارای خواص قوی ضد التهابی و تسکین دهنده درد است.در یک مطالعه مقدماتی بالینی در مورد بیماران آرتریت روماتوئید ، به بیماران 500 میلی گرم کورکومین یا 50 میلی گرم دیکلوفناک سدیم ، یک داروی ضد التهابی غیر استروئیدی یا ترکیبی از این دو داده شد.

بیماران در گروه کورکومین از نظر تعداد مفاصل متورم ، سطح نشانگرهای التهابی در خون ، درد و عملکرد حداکثر بهبود را نشان دادند.مطالعه دیگری که در مورد افراد مبتلا به آرتروز انجام شده است ، بین زردچوبه و ایبوپروفن روبرو شده است.

كساني كه هر روز دوز 2 گرم زردچوبه مصرف مي كردند در هنگام بالا رفتن از پله ها نسبت به كساني كه ايبوپروفن مصرف كرده بودند ، سطح درد كمتري را هنگام بالا رفتن از پله گزارش دادند. سطح درد هنگام راه رفتن نیز مانند عملکرد زانو بهبود یافته است.

دلایلی که چرا خسته از خواب بیدار می شوید
بخوانید

2. التهاب را سرکوب می کند

التهاب علت اصلی دردی است که در همه انواع آرتروز تجربه می شود. بسیاری از مطالعات ثابت کرده اند که کورکومین می تواند سیستم دفاعی آنتی اکسیدانی موجود در سلول را فعال کرده و منجر به ترشح آنتی اکسیدان ها و پروتئین هایی شود که از سلول محافظت می کنند و به سم زدایی کمک می کنند.

همچنین به سرکوب تولید و همچنین عملکرد سیتوکین های ضد التهابی (پروتئین ها) ، آنزیم ها و سایر واسطه های التهابی کمک می کند. با خنثی کردن فعالیت آنها ، زردچوبه می تواند التهاب را کاهش دهد.

این خاصیت ضد التهابی زردچوبه به جلوگیری از بیماریهای متنوع التهابی از استئوآرتریت و روماتیسم مفاصل تا دیابت و حتی سرطان کمک می کند.

کورکومین همچنین عملکرد آنزیم های تولید کننده رادیکال آزاد مانند COX ، LOX ، زانتانین دهیدروژناز و iNOS را مسدود می کند.یکی دیگر از سیتوکین های التهابی که در ورم مفاصل روماتوئید نقش دارند ، اینترلوکین 12 (IL-12) است و پیدا شده است که زردچوبه باعث مهار IL-12 می شود و بنابراین در شرایط خود ایمنی مانند آرتریت روماتوئید و میوکاردیت کمک می کند.

3. از تخریب غضروف جلوگیری می کند و از غضروف محافظت می کند

کورکومین موجود در زردچوبه اثر محافظتی بر غضروف بدن دارد. پوشیدن غضروف برای پیشرفت آرتروز از اهمیت اساسی برخوردار است.با جلوگیری از تخریب غضروف مفصل ، کورکومین می تواند به کاهش علائم کمک کند و حتی ممکن است باعث وخیم تر شدن وضعیت شما شود.

گفته می شود که کورکومین باعث کاهش التهاب غضروف – مشکلی که در آرتریت روماتوئید و آرتروز نیز وجود دارد – را تقویت می کند و باعث افزایش فعالیت کندروسیت ها می شود که وظیفه ایجاد و حفظ ماتریس غضروف را دارند.بنابراین ، درمان با کورکومین ممکن است با ایجاد یک محیط مناسب به بازسازی غضروف کمک کند.

4- می تواند از نقرس جلوگیری و مبارزه کند

زردچوبه می تواند مقدار زیادی اسید اوریک را کاهش دهد ، که این امر باعث ایجاد یک وضعیت دردناک به نام نقرس می شود. کورکومین با مهار آنزیم گزانتین اکسیداز که باعث تبدیل کاتالین تبدیل به اسید اوریک می شود ، سطح اسید اوریک را کاهش می دهد.

در یک مطالعه با بیماران مبتلا به اختلال کبد چرب غیر الکلی ، کورکومین می تواند سطح اسید اوریک و همچنین کلسترول LDL مضر را کاهش دهد.

درمان طبیعی برای طاسی مردانه
بخوانید

در یک مطالعه دیگر ، محققان همچنین به بررسی اثر عصاره خالص کورکومین بر علائم نقرس پرداختند و دریافتند که از 19 بیمار 17 بیمار در 48 ساعت بهبود یافته اند. در همان مطالعه 41 نفر از 62 بیمار فیبرومیالژیا نیز بهبود نشان داده اند.

5- با استرس اکسیداتیو همراه با آرتریت می جنگد

استرس اکسیداتیو نقش مهمی در عملکرد و پیشرفت آرتروز شما دارد. به همین دلیل است که مکمل های آنتی اکسیدانی به عنوان گزینه های بالقوه یا به عنوان درمان اضافی برای مدیریت شرایطی مانند آرتروز زانو مورد بررسی قرار می گیرند.

از بین انواع مکمل های آنتی اکسیدانی موجود در بازار ، کورکومین تأثیر قابل توجهی در عملکرد و کاهش درد نشان داده است.

در یک تحقیق ، اثر زردچوبه در مقابله با تأثیر استرس اکسیداتیو بر روی مبتلایان به آرتروز خفیف تا متوسط بررسی شده است.این افراد روزانه 1500 میلی گرم کپسول کورکومینوئید به همراه پیپرین برای بهبود فراهمی زیستی موجود در ترکیبات زردچوبه در بدن مصرف کردند.

پس از 6 هفته ، مشخص شد که استرس اکسیداتیو سیستمیک کاهش یافته است. محققان توانستند تأیید کنند که اثر آنتی اکسیدانی داروی طبیعی ممکن است به تسکین علائم پوکی استخوان کمک کند.

6. به عنوان درمان کمکی با سایر درمان های ضد آرتریت عمل می کند

در حالی که فواید زردچوبه به خودی خود دلیل کافی برای ارائه دقیق تر این درمان است ، برخی شواهد همچنین حاکی از آن است که می تواند کیفیت زندگی را بهبود ببخشد و باعث بهبود بهتر درد در بیماران با داروهای دیگر شود.

در یک نمونه ، بیمارانی که قبلاً 75 میلی گرم سدیم دیکلوفناک برای مدیریت استئوآرتریت زانو مصرف می کردند ، روزانه 1000 میلی گرم کورکومینوئید به همراه داروهای معمول خود دریافت کردند.

و در حالی که از نظر آماری تفاوت معنی داری در کل وجود نداشت ، گروهی که کورکومینوئیدها را مصرف می کردند تمایل به نتایج بهتری در عملکرد روزمره و همچنین درد داشتند.

بنابراین حتی اگر شما از زردچوبه نکرده اید ، می توانید آن را در کنار سایر درمان های خود امتحان کنید تا ورم مفاصل را مدیریت کنید.

چقدر زردچوبه استفاده کنیم

در صورت ابتلا به استئوآرتریت ، مصرف کپسول را به میزان بیش از 400 تا 600 میلی گرم سه بار در روز محدود کنید. از طرف دیگر ، اگر از ریشه پودر شده در داروهای گیاهی یا پخت و پز استفاده می کنید ، حتماً بیشتر از 3 گرم در روز نباشید.

5 مزایای اثبات شده زردچوبه برای پوست شما
بخوانید

مقدار معمولی به طور متوسط 0.5 تا 1 گرم است. اگر به آرتریت روماتوئید مبتلا هستید ، دوز 500 میلی گرم که روزانه دو بار مصرف می شود ، كافی است.

با این حال ، اینها فقط علامت های نشان دهنده بنیاد آرتریت هستند.شما برای یک مورد خاص خود باید با یک پزشک آموزش دیده پزشکی یا گیاه دارویی مشورت کنید.

هر مقدار که مصرف می کنید ، همیشه ، پودر ، ریشه یا دارو را از یک منبع معتبر خریداری کنید. مراقب سایت های آنلاین تقلبی باشید که در آن خلوص محصول ممکن است زیر سوال برود.

برای محافظت در برابر التهاب ، چای زردچوبه را در برنامه روزمره خود بگنجانید. به سادگی ریشه را در آب گرم بریزید یا پودر را با آب جوشانده و با عسل شیرین کنید.

شما همچنین می توانید “شیر طلایی” را با استفاده از روشی مشابه اما با شیر یا شیر غیر لبنی امتحان کنید. روش دیگر ، مقداری به وعده های غذایی خود اضافه کنید.

این یکپارچه را درون سوپ ها و خورش ها و حتی اسموتی ها مخلوط می کند. زردچوبه همچنین می تواند با سایر غذاهای ضد التهابی مانند زنجبیل یا فلفل سیاه جفت شود.

اثرات جانبی زردچوبه برای تماشای آن

اگر تصمیم دارید که زردچوبه را برای درمان یا پیشگیری از آرتروز امتحان کنید ، این همان چیزی است که باید درباره عوارض جانبی آن بدانید.

داشتن مقادیر بسیار زیاد آن – دوزهای دارویی بر خلاف مقادیر رژیم غذایی – می تواند عوارض جانبی ناخوشایندی داشته باشد. این ادویه یک رقیق کننده خون است – اگر در حال باردار شدن هستید ، خطرناک هستید و در صورت باردار بودن ، خطر کیسه صفرا دارید یا به زودی خطرناک است ، می تواند مشکل ایجاد کند.

هیپوگلیسمی خطر احتمالی دیگری برای کسانی که دیابتی هستند و در حال حاضر برای کاهش قند خون در داروهای مصرفی هستند.

برای دیگران ، یک عارضه جانبی خفیف تر و نشانه ای از اینکه بیش از حد به آن مبتلا هستید ناراحت معده است. برخی از آنها تمایل به ایجاد زخم دارند ، بنابراین مطمئن شوید که گیاه با بدن شما مناسب باشد.

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا