بارداریسلامتمادر و فرزند

سه ماهه اول: غذاهایی که در دوران بارداری باید بخورید

سه ماهه اول: غذاهایی که در دوران بارداری باید بخورید . بارداری تغییرات قابل توجهی در بدن ایجاد می کند و پیروی از رژیم قبل از بارداری تقریباً غیرممکن است.

با این حال ، خوردن یک رژیم غذایی پر از مواد مغذی و پر از مواد مغذی قبل از بارداری می تواند ماه های بعدی را آسان تر کند.

توجه به نشانه های بدن شما ، خواه هوس های غذایی یا گرفتگی های گرسنگی ، شما را با افزایش وزن بارداری ، در وزن خود نگه می دارد.

سه ماهه اول: غذاهایی که در دوران بارداری باید بخورید

از آنجا که بارداری مرحله زندگی است که بسیاری از زنان طی می کنند ،گاهی اوقات آنقدر فریبنده نیست که فکر می کنید.واحساس می کنید بدن شما به شدت تغییر می کند.

غذاهای بارداری که باید در سه ماهه اول بخورید

(از زبان مادری که این روش ها را طی کرده است.)

برای چند سال گذشته ، من در مورد وعده های غذایی در دوران بارداری و قبل از بارداری خواندن زیادی انجام داده ام.

من پست های وبلاگ ، کتاب ها و مقالات در مورد چگونگی پیروی از یک رژیم غذایی سرخپوشان یا سنتی واقعی برای باروری و در دوران بارداری را ریخته ام و توانستم موارد زیادی را پیاده سازی کنم. اما ، نتوانستم بیشتر از یک هفته ادامه بدهم.

شش ماه قبل  ، من احساس ناخوشی کردم. در طول سه ماه دو یا سه بار بیمار شدم. نه فقط سرماخوردگی. من دارای تب شدیدی شدم. بعد از این همه بیماری ، من با متخصص طب سوزنی ام کار کردم تا برخی از عدم تعادلهای آشکار در بدن را برطرف کنم.

من آنقدر ضعیف شده بودم که نتوانستم سیستم ایمنی بدن را به درستی کار کنم. من در ابتدای سال دوره استرس زایی را پشت سر گذاشته ام که باعث شد روزانه 9 فنجان قهوه بنوشم.

هنگامی که من متوجه شدم که چقدر احساس بدی دارم و برای احساس بهتر (متوقف کردن نوشیدن قهوه و شراب) چه کارهایی باید انجام دهم ، خودم را با استفاده از غذاهای تنظیم مجدد غذایی و با گیاهان طب سوزنی خود را تکمیل کردم. بعد از سه هفته ، سطح انرژی من بالا بود و من از نظر ظاهری احساس بهتری کردم.

زومبا: راه جالب برای از دست دادن وزن
بخوانید

تنظیم مجدد تغذیه خود را برای دو ماه آینده ادامه دادم. این کار به پایان رسید که رژیم که تصور میکردم بود. من غذاهای پر از مواد مغذی و چربی های سالم را زیاد خوردم. احساس می کنم سالم تر و پر انرژی تر از مدت طولانی هستم. و من همیشه در حال خوردن غذاهای کامل بودم حتی به قهوه یا شراب نمیخوردم.

تا حدود 7 هفته بارداری چیزها خوب از نظر غذایی پیش می رفتند. بعد از این شروع به خستگی در استخوان کردم. خستگی که فقط با خوابیدن در رختخواب تسکین می یابد. من به اندازه کافی خوش شانس بودم که در سه ماهه اول مشکلی نداشتم ، اما احساس می کردم تمام مدت گرسنه ام.

احساس گرسنگی تمام وقت ، خوردن بعضی از غذاها مانند سبزیجات و گوشت را بسیار سخت کرده است. و تقریباً هر آنچه که نان تست نان ، حبوبات یا شیرینی بدون گلوتن نیست.

من فقط غلات بدون گلوتن با شیر بادام بدون شیرین ، نان تست بدون گلوتن با کره و مربای زردآلو و شیرینی بدون گلوتن را با پنیر خامه خوردم. خب ، بیشتر اوقات همه چیز بدون گلوتن بود ، اما گاهی اوقات لودهای گلوتن بود.

من همیشه هر روز در اتومبیل  بودم و درحال خوردن و من نمیتوانستم بدون خوردن میان وعده در اتومبیل باشم و من به معنای واقعی کلمه مجبور بودم همیشه نوعی مواد غذایی حاوی کربوهیدرات را روی من بخورم.

برای چند روز ، من از رژیم غذایی خود احساس بدی کردم. من خیلی خوب خورده بودم و حالا درست نمی خوردم. احساس می کردم کودکم را از مواد مغذی محروم کرده است.

اما حقیقت این است که در طول سه ماهه اول ، نیازهای غذایی کودک بسیار ناچیز است. و اگر تا حاملگی رژیم غذایی سالم مصرف کرده اید ، دیگر لازم نیست نگران باشید زیرا بدن شما در مواقع نیاز از مواد مغذی استفاده میکند.

آیا عوارض جانبی سقط جنین می تواند تهدید کننده زندگی باشد؟
بخوانید

یک بار فهمیدم که به صورت اتفاقی به فکر هوس هایم افتادم. من همیشه به مراجعان باردارم می گویم که این زمان را بگذرانند تا واقعاً به بدن آنها گوش دهند.

این زمانی است که نشانه های بدن درونی شما کاملاً واضح است. من دقیقاً می دانستم که چه چیزی را می خواهم بخورم و چیزی که نمی خواهم بخورم.

بنابراین ، من شروع به استفاده از آن به عنوان فرصتی برای تن دادن به آنچه را که می خواست به آن بخشیدم.

وقتی “تسلیم” شدم و به بدنم گوش کردم ، استرس خوردن از بین می رود. من شروع کردم به استفاده از یک بازی که در آن باید می فهمیدم دقیقاً چه چیزی را می خواهم بخورم.

سرانجام ، من دوباره شروع به ولع مصرف غذاهای سالم (حدود 13 هفته) کردم. ابتدا تخم مرغ ، مرغ و استیک آمدند و بعد سبزیجات آمدند.

من مطمئن هستم که گوش دادن به بدنم همان چیزی است که من را به خوردن غذاهایی که می خورم بازگرداند قبل از اینکه احساس تهوع کنم.

به شخصه ، من فکر می کنم که بارداری زمانی برای متوقف کردن مبارزه با بدن است. برای اینکه واقعاً بدن خود را گوش کنید و به آنچه می خواهید ببخشید – حتی اگر غلات و نان می خواهد.

البته ، من توصیه می كنم كه سعی كنید غذاهای سالم بخورید ، اما همچنین به بدن خود بگویید كه چه چیزی را می خواهد و احساس گناه در مورد خوردن آن غذاهای “غیرمعمول” نیست.

در اینجا نکات من برای شکوفایی غذا در سه ماهه اول شما آورده شده است:

آماده باشید

نحوه غذا خوردن قبل از تصور بسیار مهم است. نشان داده شده است که قبل از بارداری ، یک رژیم غذایی پر از مواد مغذی ، سه ماهه اول (و کل بارداری) شما را آسانتر می کند.

فرزند من از حیوانات می ترسد. باید چکار کنم؟
بخوانید

مراقب باشید

بدون توجه به آنچه به بدن خود گوش دهید. بارداری زمان مناسبی برای شروع شنیدن آن نشانه های درونی بدن از گرسنگی ، رضایت و از بین بردن هوس های شما است. در زمان های سخت به بدن خود گوش فرا دهید و وقتی شروع به ایجاد غذاهای سالم تر کنید ، خود و کودک خود را تغذیه می کنید.

با گوش دادن به بدن ، شما را با افزایش وزن حاملگی در پیش خواهد گرفت. وقتی به علائم داخلی بدن خود گوش فرا می دهید ، احتمالاً هنگام پر شدن از خوردن غذا خاتمه می یابد – به خصوص هنگام خوردن بستنی و کوکی.

شخصاً فهمیدم که نشانه رضایت من در تمام دوران بارداری من قویترین بوده است: من دقیقاً می دانم چه موقع باید غذا را قطع کنم و اگر خودم را مجبور کنم که نخورم ، احساس بیماری می کنم.

بخشنده باشد

تعداد زیادی از افراد در اینترنت وجود دارند که دیدگاههای سختی درباره خوردن در دوران بارداری دارند. تعداد زیادی از مادران در تمام سه ماهه اول با رژیم های غذایی سنتی گیر کرده اند و تعداد زیادی از آنها از این راه به عنوان تنها راه برای خوردن در دوران بارداری یاد می کنند. می گویم همه متفاوت هستند. تجربه بارداری همه متفاوت است.

اما ، فقط می دانید چه چیزی برای شما مفید است. به آن مادری که غذای شیرینی را شرم آور می کند توجه نکنید. اگر مجبور هستید یک شیرینی بخورید ، آن را بخورید.

اکنون زمان آن نیست که با هوس های خود مبارزه کنید. زمان آن است که هوس و بدن خود را در آغوش بگیرید و آنچه را که واقعاً می خواهد و به آن نیاز دارد ، به او تحویل دهید.

تا زمانی که به طور مداوم به بدن خود گوش می دهید ، تقریباً می توانید اطمینان حاصل کنید که می خواهید انتخاب های سالم برای خودتان انجام دهید.

منبع: curejoy

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا