دکوراسیونمد و خانه آرایینکات خانه آرایی

چهار نکته فنگ شویی برای خانه شما

چهار نکته فنگ شویی برای خانه شما . فنگ شویی شامل دستیابی به فضایی هارمونیک است که در آن انرژی چی می تواند به طور مثبت جریان یابد. برای این منظور ، تغییرات کوچک در دکوراسیون یا جهت مبلمان شما می تواند بر رفاه شما تأثیر مثبت بگذارد.

چهار نکته فنگ شویی برای خانه شما

فنگ شویی چیزی فراتر از ایجاد تغییراتی در بهبود دکوراسیون منزل شما یا یک روند جدید شرقی نیست. برعکس ، این یک هنر با هدف اصلی دستیابی به تعادل و هماهنگی در مناطق مختلف خانه است.

در این مقاله ، ما برخی از بهترین نکات فنگ شویی را برای زیبا کردن اتاق نشیمن ، آشپزخانه و اتاق خواب خود به اشتراک می گذاریم. از دست ندهید!

یک هنر باستانی

فنگ شویی به معنی “باد و آب” است. این یک هنر چینی باستانی است که بر اساس این نظریه است که مردم باید فضاها را به طور آگاهانه و هماهنگ اشغال کنند. به این ترتیب ، هماهنگی آنها می تواند به افراد منتقل شود و روحیه و رفاه آنها را بهبود بخشد.

طبق این نظریه ، انرژی ای به نام “چی” وجود دارد. به نوبه خود ، اشیاء و جهت ها می توانند چی را تغییر دهند. هدف این است که فضاهای مختلف را سفارش دهید تا چی بتواند به درستی جریان یابد ، و محیط و کسانی که در آن زندگی می کنند را مثبت می کند.

بنابراین ، فنگ شویی دارای عناصر یا مفاهیم بسیاری است. در میان آنها ، ما باید یین و یانگ ، مفهوم دوگانگی و تعادل را برجسته کنیم.

ترفندهایی برای سازماندهی مکان مطالعه کودکان شما
بخوانید

در واقع ، این دو مفهوم متضاد نیستند اما مکمل یکدیگر هستند. به عنوان مثال ، شمال و جنوب ، زمستان و تابستان ، زن و مرد ، و غیره مطمئناً شما با تصویر یک دایره با دو قسمت در هماهنگی کامل آشنا هستید. در واقع ، یین و یانگ دو قطب انرژی چی هستند.

نکات فنگ شویی برای خانه شما

هدف ما این است که به شما توصیه هایی از این هنر باستانی ارائه دهیم تا بتوانید خانه خود را هماهنگ کنید. برای این منظور ، علاوه بر مراقبت از تعادل بین ین و یانگ ، باید جنبه های دیگر را نیز در نظر بگیرید.

1. پنج عنصر

چی از طریق عناصر: آب ، آتش ، خاک ، فلز و چوب بیان می شود. بنابراین ، برای رسیدن به هماهنگی در خانه خود ، باید عناصر و اشیاء با این ویژگی ها را ترکیب کنید:

 • به عنوان مثال ، می توانید از یک آکواریوم استفاده کنید.
 • علاوه بر این ، می توانید یک یا چند گلدان چوبی استفاده کنید.
 • روشنایی خوب نماد وجود آتش در اتاق است.
 • برخی عناصر تزئینی (به رنگ نقره ای یا طلایی) را برای اتاق فراهم کنید.
 • در نهایت ، شما همچنین می توانید زمین را با عناصر سفالی تزیین کنید.

2. اهمیت سالن ورودی

چهار نکته فنگ شویی برای خانه شما

ورودی خانه ورودی انرژی چی است. از آنجا که این نقطه ورود همه چیز منفی و مثبت است ، باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

5 رنگ پر طرفدار برای دکوراسیون منزل شما
بخوانید

در این زمینه ، شما باید عناصر استقبال را در سالن ورودی قرار دهید. بنابراین ، ایده خوبی است که گیاهان و گلها یا عکسهای خانوادگی را قرار دهید. علاوه بر این ، باید از رنگهای ملایم و دلپذیر استفاده کنید که فضا را با نور و تعادل تأمین می کند.

از سوی دیگر ، شما باید سالن ورودی خود را به درستی روشن کنید. این به این دلیل است که چی در مکان های تاریک به درستی جریان نمی یابد.

3. انرژی چی در آشپزخانه

شرقی ها می گویند چی در سراسر خانه شما و همه موجودات و اشیاء داخل آن جریان دارد. به همین دلیل ، هنگام پخت و پز ، چی در غذاها و وعده های غذایی شما نیز جاری می شود. بنابراین ، شما باید تضمین کنید که انرژی آشپزخانه شما بهینه است.

برای انجام این کار ، به خاطر داشته باشید:

 • اول از همه ، آتش (اجاق گاز) و آب (سینک ظرفشویی ، ماشین ظرفشویی) نباید مستقیماً روبروی هم باشند.
 • شما می توانید این مخالفت را با گنجاندن چوب هماهنگ کنید. بنابراین ، یک ایده خوب این است که گلدان های گل را در آشپزخانه خود قرار دهید یا رنگ سبز را در آن قرار دهید.
 • از سوی دیگر ، آتش (اجاق گاز ) نباید اولین چیزی باشد که هنگام باز کردن درب مشاهده می کنید.
ایده هایی برای یک خانه دنج و راحت
بخوانید

4. تخت در اتاق خواب شما

چهار نکته فنگ شویی برای خانه شما

استراحت خوب مهم است. به همین دلیل ، محل قرار گیری تخت در اتاق خواب ضروری است ، زیرا به چی اجازه می دهد جریان مثبت داشته باشد و استراحت مناسب را امکان پذیر می کند.

در اینجا چند نکته وجود دارد:

 • در مرحله اول ، تخت شما باید تا آنجا که ممکن است از درب اتاق خواب شما فاصله داشته باشد.
 • علاوه بر این ، مهم است که مطمئن شوید چراغ های بزرگ یا پنکه را روی تخت قرار نمی دهید. این به این دلیل است که می توان این عناصر را تهدیدآمیز دانست.
 • از طرف دیگر ، اگر در اتاق خواب شما آینه وجود دارد ، توصیه می شود مطمئن شوید که هنگام خواب در تختخواب ، تصویر شما بر روی آنها منعکس نمی شود.
 • در نهایت ، تخت شما نباید با درب اتاق خواب همسو باشد.

امیدواریم این نکات فنگ شویی به شما این امکان را بدهد که خانه خود را هماهنگ کنید. اما به یاد داشته باشید که این هنر باستانی می تواند نکات بیشتری را برای دستیابی به محیط های هماهنگ که در آن جریان چی به شکل مثبت جریان دارد ارائه دهد. شاید این اعتقاد بر روحیه شما و در نتیجه رفاه و تعادل شما تأثیر بگذارد.

به وب سایت رانا گراف حتما سر بزنید.

به صفحه آپارات , ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا