بارداریسلامتمادر و فرزند

چگونه از شریک زندگی خود در دوران بارداری حمایت کنیم

چگونه از شریک زندگی خود در دوران بارداری حمایت کنیم

Midsection Of Pregnant Woman

تبریک می گویم! شما و شریک زندگی خود انتظار کودک دارید.

بارداری یکی از هیجان انگیزترین و شادی آورترین دوران زندگی است ، اما همچنین می تواند یکی از استرس زا باشد.

شریک باردار شما در حال تجربه یک هیجان احساسات خواهد بود – به عنوان طوفان شدید از تغییرات جسمی به دلیل تغییر بدن در تغییر وضعیت کودک در حال رشد خود ، یاد نمی کند.

ممکن است از شما سؤال شود که نقش شما در همه اینها چه خواهد بود ، مهمترین چیزهایی که باید درباره بارداری بدانید ، چیست و آیا می دانید چگونه شریک حامی شما می خواهید باشید.

کمی خبر خوب است: فقط پرسیدن این سؤالات گامی در جهت درست است. شریک زندگی خوب در دوران بارداری با تعیین هدف برای دادن همه چیز به شما شروع می شود.

پس از آن ، همه چیز در مورد یادگیری در حد ممکن در مورد بارداری و تولد ، شرکت در این روند تا حد امکان ، شنونده خوب بودن است – و البته همیشه حاضر بودن برای فرار از شریک زندگی خود ، هر غذای عجیب و غریب آنها را به دست بیاورید. هوس دوباره ، هر ساعت از روز است. ترشی و بستنی ، کسی؟

چرا شرکای حامی مهم هستند
این روزها پیش بینی می شود شریک زندگی یک خانم باردار بیش از گذشته درگیر شود.

در حالی که شریک زندگی شما مشغول آوردن فرزند جدید شما به دنیا است ، دیگر در سالن انتظار سیگار کشیدن نیست.

البته ممکن است شما کسی نباشید که فرزند خود را باردار و به دنیا بیاورید ، اما روش های بسیاری وجود دارد که می توانید درگیر شوید.

و در اینجا بهترین قسمت وجود دارد: درگیری شما می تواند تأثیرات مثبتی نه تنها در رابطه با شریک زندگی شما بلکه در سلامت و رفاه کلی شریک زندگی و فرزند انتظار شما داشته باشد.

مطالعات بیشماری اهمیت حمایت از شریک زندگی در دوران بارداری و تأثیر آن بر سلامت روحی و جسمی زنان باردار و نوزادانشان را نشان داده است.

به عنوان مثال ، مطالعه ای که در ژورنال سلامت زنان منتشر شده است ، نشان داد زنانی که در دوران بارداری از حمایت شریک دریافت نکرده اند ، میزان اضطراب و افسردگی بالاتری را گزارش کرده اند و احتمال بیشتری برای سیگار کشیدن دارند.

این باعث شد محققان نتیجه بگیرند که داشتن شریک زندگی حامی می تواند برای سلامت زنان باردار ، به همراه جنین در حال رشد آنها ، اساسی باشد.

محققان نتیجه گرفتند: “حمایت از شریک ممکن است یک هدف مهم و بالقوه اصلاح پذیر برای مداخلات برای بهبود نتایج بارداری باشد.”

یک مطالعه دیگر ، که در مجله پزشکی مادر و جنین و نوزادان منتشر شده است ، تأثیر حمایت عاطفی و مالی شریک زندگی بر “استرس درک شده” مادران در دوران بارداری را بررسی کرده است.

داشتن یک شریک عاطفی درگیر و حامی مالی “با کاهش سطح استرس در مادران” ارتباط معنی داری داشت.

علاوه بر این ، مشارکت شرکا در قرارهای قبل از تولد به شدت با کاهش سطح استرس در بین مادران مرتبط بود.

همانطور که محققان خاطرنشان کردند ، سلامت روانی مادران تأثیر مستقیمی بر سلامت کودک انتظار دارد.

محققان مطالعه می نویسند: “استرس درک شده توسط مادران در دوران بارداری ، می تواند منجر به عواقب نامطلوب بارداری شود که سلامت جسمی و روحی مادر و کودک را تهدید کند.”

شرکا چگونه می توانند پشتیبانی کنند؟
بسیاری از شرکا به وضوح می خواهند از شرکای باردار خود حمایت کنند ، اما از نحوه انجام این کار مطمئن نیستند.

آنها ممکن است نسبت به آنچه شریک زندگی خود واقعاً می خواهد یا نیاز داشته باشند احساس اطمینان نکنند ، و بهترین راه درگیر شدن چیست.

اول از همه ، هرگز سؤال کردن ضرری ندارد.

برقراری خطوط باز ارتباط با شریک زندگی در مورد نیازهای آنها در هر مرحله از بارداری ، اولین قدمهایی است که می توانید هنگام شروع فکر کردن در مورد حمایت از شریک زندگی خود بردارید.

به سادگی می گویم ، “من اینجا هستم تا به شما در هر آنچه نیاز دارید كمك كنم” ، می تواند شگفتی هایی را به وجود بیاورد تا بتوانید شریک زندگی خود را تحت فشار قرار دهید و باعث شود كه در نقشی كه قرار است در طی نه ماه آینده و بعد از آن بازی كنید ، اطمینان بیشتری داشته باشید.

 

8 نشانه هشدار دهنده کمبود ویتامین D که باید بدانید
بخوانید

4 نکته راهنمایی برای شریک

خود را آموزش دهید
دانش قدرت است و هرچه بیشتر در مورد آنچه در بدن در حال تغییر شریک زندگی شما اتفاق می افتد یاد می گیرید

چگونه می تواند بر وضعیتهای عاطفی و جسمی آنها تأثیر بگذارد و انواع چالش هایی که ممکن است با آنها روبرو شوید ، بهتر می توانید به آنها کمک کرده و از آنها پشتیبانی کنید.

همین امر در مورد رشد سالم کودک شما و نحوه آمادگی برای زایمان و زایمان نیز انجام می شود. اینها مواردی هستند که باید به همان اندازه که در رادار شما قرار می گیرند باشد.

برخی از منابع عالی برای راهنمایی شما به عنوان یادگیری عبارتند از:

کتابهای بارداری: کتابهای بارداری خوب و قدیمی که می توانید از کتابخانه خارج شوید یا در یک کتابفروشی بخرید منابع خارق العاده ای است.

آنها غالباً تصاویر مفصلی و یا عکس هایی در مورد بارداری ، همراه با جزئیات مفید در هفته دارند.
کلاسهای زایمان ، مربیان زایمان و ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شریک زندگی شما: مربیان زایمان تقریباً همه چیز را در مورد بارداری و تولد می دانند.

می توانید در یک کلاس گروهی یا حتی یک کلاس خصوصی شرکت کنید. همچنین می توانید با هرگونه سؤال یا نگرانی به ارائه دهنده خدمات درمانی شریک زندگی خود دسترسی پیدا کنید.
راهنمای شریک زندگی در مورد بارداری ، از کالج آمریکایی متخصص زنان و زایمان (ACOG) ، راهنمای ساده ای برای آنچه در مورد بدن شریک زندگی شما در دوران بارداری اتفاق می افتد ، چگونه می توانید به آنها کمک کنید تا آنها را به سمت عادات سالم تر راهنمایی کنید ، و چه کاری می توانید برای پشتیبانی انجام دهید آنها
والدین جدید دیگر: دوستانی دارید که تازه بچه دار شده اند؟ شما از اینکه والدین جدید مایل هستند درباره همه چالش ها (و شادی ها) که با آنها روبرو هستند ، شگفت زده خواهید شد. آنها كسانی هستند كه مایلند تمام مطالبی را كه در كتاب ها یافت نمی شود به شما بگویند.

مشارکت کنید
یكی از اصلی ترین راه های نشان دادن حمایت ، نشان دادن ساده است.

به ملاقاتهای پزشکی و شریک زندگی خود بروید. در تصمیم گیری های مربوط به چه تست های قبل از تولد که ممکن است بخواهید در آن شرکت کنید شرکت کنید

کدام ارائه دهنده خدمات درمانی بیشترین حس را برای خانواده شما ایجاد می کند ، و کجا زایمان می کند. به هر کلاس تولد یا کودکانی که تصمیم می گیرید بروید ، بروید.

صحبت و اشتراک گذاری
ارتباطات باز زمانی است که نوبت به پشتیبانی شریک می رسد.

شما می خواهید شریک زندگی تان احساس کند که می تواند همه چیزهایی را که در ذهنشان است ، حتی چیزهای سخت به اشتراک بگذارید.

بارداری می تواند انواع احساسات را به وجود آورد ، می تواند خاطرات دردناک را برانگیزد و می تواند احساس شک و ترس از خود را از بین ببرد. اگر شریک زندگی تان می تواند به شما اعتماد کند که شما با یک ذهن باز به احساسات آنها گوش خواهید کرد و هیچ چیز خارج از حد نیست ، می توانید حمایت عاطفی خود را که شریک زندگی تان به شما احتیاج دارد فراهم کند.

سؤالات درست بپرسید
از شما انتظار نمی رود که همه چیز به شریک زندگی خود در هر زمان معینی نیاز داشته باشید.

نترسید از آنچه می توانید برای شریک زندگی خود انجام دهید بپرسید.

واقعاً ، یک تن از مواردی وجود دارد که می توانید با آنها در ارتباط باشید ، از قرار ملاقات های پزشک گرفته تا مالش دادن به آنها ، تا پخت و پز غذای سالم مورد علاقه آنها.

در عین حال ، شما نمی خواهید که بار خود را بر روی شریک زندگی خود بگذارید و انتظار دارید که آنها مسئولی باشند که دقیقاً به شما بگویند در هر مرحله از راه چه کاری انجام دهید. بخشی از شریک حامی شما در حال انجام اقدامات پیشروانه شما در حمایت از شریک زندگی خود است.

به همین دلیل است که آموزش خود در مورد بارداری و شریک زندگی خود با آن روبرو هستید مهم است.

شکسته شدن دوره سه ماهه  توسط پشتیبانی شریک
در صورتی که به نظر می رسد همه چیز خیلی سریع تغییر می کند ، حاملگی می تواند کمی وحشی باشد.

یک ماه دیگر شریک زندگی شما علاوه بر نان سفید و زنجبیل ، قادر به لمس چیزی نخواهد بود. ماه بعد ، آنها می خواهند همه چیز را در چشم به هم زدن بخورند.

در اینجا باید انتظار داشته باشید که از یک سه ماهه دیگر تا بعد از تولد کودک شما چه اتفاقی بیفتد.

سه ماهه اول
پشتیبانی جسمی: ​​سه ماهه اول می تواند خیلی از نظر جسمی برای شریک زندگی خود طلب کند.

حتی اگر هنوز به نظر نمی رسد “حامله” باشند ، تغییرات هورمونی و جسمی قابل توجهی در بدن آنها اتفاق می افتد.

ممکن است آنها خسته ، حالت تهوع ، سرگیجه باشد و حتی ممکن است استفراغ کند (شاید زیاد!).

آنها همچنین احتمالاً کام کاملاً متفاوت از حد معمول دارند. بعضی از غذاها باعث می شود که احساس ناراحتی کنند و غذاهایی را که قبلاً نداشتند میل کنند.

کار شما در اینجا این است که تا حد ممکن شریک زندگی خود باشید. به آنها اجازه دهید در آخر هفته بخوابند ، چرت بزنند ، و به طور قطع چیزی در اطرافشان نخواهند خورد که باعث ایجاد شکم یا استفراغ می شود.

در بعضی مواقع ممکن است کار شما این باشد که یک سطل چاقو برای آنها بیاورید. به یاد داشته باشید که این هفته ها می توانند بسیار شدید باشند ، اما قبل از اینکه هردو آن را بدانید تمام می شود.

پشتیبانی عاطفی: از آنجا که شریک زندگی شما با تغییراتی در بدن ، هویت آنها و عجله هورمونهای سه ماهه اول روبروست ، می توانید در کنار برخی احساسات افسرده و اضطراب ، خلقی را پیش بینی کنید.

معمولاً تمام نیازهای شریک زندگی شما یک گوش خوب و بدون قضاوت و عشق بسیار زیاد است.

اگر فکر می کنید شریک زندگی شما علائم افسردگی یا اضطراب را تجربه می کند که در عملکرد وی اختلال ایجاد می کند ، ممکن است با افسردگی دوران بارداری روبرو شود.

می توانید آنها را تشویق کنید تا در مورد گزینه های درمانی با پزشک خود صحبت کنند.

سه ماهه دوم
حمایت فیزیکی: سه ماهه دوم معمولاً دوره ماه عسل بارداری محسوب می شود. معمولاً ، احساسات  از سه ماهه اول گذشته است (اگرچه برخی از مادران در بیشتر بارداری های خود دچار تهوع می شوند) ، و بدن در حال رشد شریک زندگی شما هنوز خیلی ناراحت کننده نشده است

این همچنین سه ماهه ای است که مادران تمایل دارند بیشترین اشتها را داشته باشند.

کار اصلی شما در حال حاضر ممکن است غذا دادن به شریک زندگی شما باشد.

سفرهای شبانه به فروشگاه های مواد غذایی برای هوس های ویژه ممکن است روتین شود.

سه ماهه دوم زمان مناسبی برای کمک به شریک زندگی تان در پذیرش زندگی سالم و عادات سبک زندگی است.

انجام یک تلاش مشترک می تواند کمک کند.

می توانید عادت های سالم را درست به همراه شریک زندگی خود اتخاذ کنید: شروع به پختن غذاهای سالم تر برای آنها کنید ، با هم پیاده روی کنید ، از سیگار کشیدن و آشامیدن خودداری کنید و غیره.

پشتیبانی عاطفی: معمولاً در این مرحله شریک زندگی تان احساس خوشبختی و هیجان می کند که به ملاقات کودک خود نزدیکتر می شوند.

در همان زمان ، آنها ممکن است احساس ناراحتی از لیست کارهای او ، احتمال حمام شدن کودک در آینده ، و سونوگرافی بزرگ 20 هفته ای داشته باشند که به سرعت در حال نزدیک شدن است.

شرکت در کلیه برنامه ریزی ها و همچنین رویدادهای آینده می تواند تفاوت زیادی را برای او ایجاد کند. به یاد داشته باشید ، این فقط حاملگی و نوزاد او نیست: این هم مال شماست.

سه ماهه سوم
پشتیبانی جسمی: ​​سه ماهه سوم زمانی است که ممکن است همه چیز دوباره از نظر جسمی ناراحت شود.

وزن کودک در حال رشد او واقعاً می تواند عوارض لازم را به همراه داشته باشد. آنها ممکن است دچار کمردرد شوند ، نوعی درد عصبی به نام سیاتیک ، درد رباط دور و حتی انقباضات ناشی از غیر زایمان به نام انقباضات Braxton Hicks.

همچنین ممکن است تورم پا و سوزش قلب را تجربه کنند.

دادن وقت زیادی به شریک زندگی خود برای کنار گذاشتن پای آنها باعث می شود که آنها یک دنیا را خوب کنند. اکنون می توانید بیشتر کارهای خانه را نیز شروع کنید.

همچنین ممکن است بخواهید چند روش ماساژ بارداری را بیاموزید ، که حتی می توانید هنگام زایمان و زایمان نیز از آنها استفاده کنید.

پشتیبانی عاطفی: اکنون زمان آماده شدن برای تولد آینده کودک شما است که می تواند هیجان انگیز و همچنین بسیار استرس زا باشد. ملاقاتهای قبل از تولد بسیار شایع تر می شوند. اگر زمان قبلاً نبوده ، زمان آن است که این موارد را در اولویت قرار دهیم. سوالات زیادی وجود خواهد داشت که هر دو به عنوان کار و زایمان نزدیکتر هستید.

اکنون زمان خوبی برای شنونده فعال است ، زیرا شریک زندگی شما به طور طبیعی ترس هایی از تولد و زایمان خواهد داشت. آنها همچنین ممکن است در مورد آماده شدن برای کودک احساس استرس بیشتری داشته باشند و مطمئن شوند که همه چیز مورد نیاز را دارند. باز هم ، نشان دادن فرصت ، وقت کافی برای گوش دادن – و دویدن در شهر برای انتخاب وسایل در آخرین لحظه – کارهای عالی هستند که هم اکنون می توانید انجام دهید.

رابطه جنسی در دوران بارداری
معمول است که در رابطه با رابطه جنسی با شریک زندگی خود در دوران بارداری سؤال کنید.

باید بدانید مگر اینکه ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شریک زندگی شما در غیر این صورت گفته باشد ، رابطه جنسی در دوران بارداری کاملاً بی خطر است. با این حال ، باید چند نکته را در خاطر داشته باشید ، زیرا اکنون متفاوت خواهد بود.

با تغییر بدن آنها ممکن است موقعیت های خاصی برای شریک زندگی شما ناراحت کننده باشد.

به آرامی بروید ، و در هنگام تجربه کردن آنچه که برای شما هر دو بهتر است صبر کنید.
ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که شریک زندگی شما میل بیشتری به رابطه جنسی داشته باشد ، اما ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که آنها هیچ علاقه ای نداشته باشند.

این را شخصاً مورد استفاده قرار ندهید: برای بارداری بسیار رایج است که علاقه شریک زندگی خود را تغییر دهید.
اگر از کاری که شریک زندگی تان انجام می دهد یا نمی خواهد جنسی بخواهد اطمینان ندارید ، فقط از آنها سؤال کنید.

اکنون فرصتی عالی برای گفتگو در مورد رابطه جنسی با روحیه آزادانه و هماهنگی بیشتر با ترجیحات همسرتان است.
اگر نگران عدم علاقه شریک زندگی تان به رابطه جنسی هستید ، به خاطر داشته باشید که با پیشرفت بارداری ، این مسئله برای بعضی از خانم ها بسیار متداول است ، و معمولاً با رسیدن کودک (یا حداقل چند ماه سن دارد) حل می شود.

مانند هر چیز دیگر ، بارداری و زایمان نیز فصلی در زندگی است و مانند هر چیز دیگری می گذرد و تغییر می کند.

 

کهیر را با این داروهای طبیعی ازبین ببرید
بخوانید

کلمه ای از ما

به خاطر داشته باشید که حمایت از مردم نیز باید از خود مراقبت کنند.

دادن و دادن به شریک زندگی خود می تواند خسته کننده و از نظر عاطفی باشد. بنابراین مطمئن شوید که در طول این دوران بارداری با شریک زندگی خود مراقب باشید.

بارداری زمانی است که شریک زندگی شما باید از نیازهای عاطفی خود مراقبت کند ، اطمینان حاصل کند که آنها غذاهای سالم می خورند ، ورزش می کنند و مطمئن می شوید از عادت های ناسالم مانند نوشیدن و سیگار کشیدن خودداری کنید.

این می تواند فرصتی برای شما باشد که همین کار را انجام دهید ، همه اینها می تواند به شما قدرت استقامت و شادابی را بدهد تا بتوانید شریک عاطفی قوی و مورد نیاز خود باشید.

مهمتر از همه ، اگر احساس غرق شدن ، اضطراب یا افسردگی می کنید ، باید بدانید که تنها نیستید ، و در صورت نیاز به شما کمک می کند.

احساسات خود را با شریک زندگی ، دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید.

همچنین ممکن است در مورد اقدامات بعدی جهت تمایل به سلامت روحی و روحی خود به مشاور ، درمانگر یا ارائه دهنده خدمات درمانی خود مراجعه کنید.

 

آیا خوردن هندوانه در دوران بارداری بی خطر است؟
بخوانید

منبع: verywellfamily

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا