آیا میدانستید؟ادویه جاتخواص میوه ها و گیاهانسلامت

چگونه جلوی خروپف را بطور طبیعی بگیریم

چگونه جلوی خروپف را بطور طبیعی بگیریم. خوابیدن در کنار شما ، از کم کردن وزن اضافی و پرهیز از الکل و سیگار کشیدن می تواند به شما کمک کند زمانی که شما خروپف می کنید.

وسایل ضد خروپف مانند نوارهای بینی ، نوارهای چانه و دستگاه های پیشرفت فک نیز می توانند به شما به درستی تنفس از طریق بینی خود ، خروپف را کاهش دهند.

داروهای طبیعی مانند ماست ، زردچوبه و آناناس و همچنین شست و شوی بینی و استنشاق بخار نعناع می توانند در صورتی مفید باشند که بینی شما را بهتر کند.

چگونه جلوی خروپف را بطور طبیعی بگیریم

خروپف یک مشکل شایع است که هنگام انسداد تنفس شما هنگام خواب به وجود می آید. و این صدای خراب شدن خواب ناشی از لرزش بافت ها در مجاری هوایی شماست.

شرایطی به نام آپنه خواب که در آن عضلات گلو هنگام خواب شل می شوند ، مسدود شدن جریان هوا و قطع تنفس می تواند باعث خروپف شما شود. شما همچنین بزرگتر می شوید و یا دچار اضافه وزن می شوید.

از شکایت مداوم شریک زندگی خود در مورد خروپف خسته شده اید؟ در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید برای قطع خروپف انجام دهید.

1. به یک طرف بخوابید

هنگامی که روی پشت خود می خوابید ، بافت چربی در زیر چانه و همچنین زبان شما می تواند راه هوایی شما را مسدود کرده و به خروپف تبدیل کند.

به همین دلیل خوابیدن در کنار شما باید کمک کند. برخی از متخصصان پیشنهاد می کنند که یک توپ کوچک را به پشت لباس خواب خود ببندید تا مانع از چرخش روی پشت خود در خواب شوید.

2. از دستگاه های ضد خروپف استفاده کنید

دستگاه های متعددی که می توانند خروپف را کاهش دهند در دسترس شما است.

نوار و رقیق کننده بینی

نوار بینی یا رقیق کننده بینی اگر بیشتر از بینی خود خروپف کنید می تواند کمک کند. نوارهای بینی نوارهای چسبنده ای هستند که در خارج از بینی شما استفاده می شود.

آنها می توانند سوراخ بینی شما را از هم جدا کنند تا از باریک شدن و کاهش جریان هوا در هنگام خواب جلوگیری کنند. رقیق کننده بینی داخل بینی شما قرار می گیرد تا سوراخ بینی شما از هم جدا شود.

نوارهای چانه ای و سپرهای دهلیزی

اگر از دهان خود خرو پف میکنید ، می توانید از نوار چانه یا سپر وستیبولار استفاده کنید. نوارهای چانه زیر چانه شما اعمال می شود تا دهان شما باز نشود.

یک سپر دهلیزی معمولاً در داخل دهان شما قرار می گیرد تا جریان هوا از طریق دهان مسدود شود. این شما را ترغیب می کند تا از طریق بینی نفس بکشید و در هنگام خواب شما را از خروپف از دهان باز دارد.

خواص میوه ها برای سلامتی شما (قسمت سوم)
بخوانید

دستگاه های پیشرفت فک پایین

اگر به دلیل اینکه راه هوایی شما بسیار باریک است ، گره می زند ، باعث می شود هنگام خواب نفس کشیدن زبان شما لرزش یابد ، ممکن است یک وسیله پیشرفت فک پایین بتواند به شما کمک کند.

این دستگاه فک و زبان شما را به جلو سوق می دهد ، بنابراین فضای موجود در قسمت پشت گلو را افزایش داده و باریک شدن راه هوایی شما را کاهش می دهد.

اگر دچار آپنه خواب هستید ، پزشک ممکن است شما را با دستگاه پیشرفته فک پایین آشنا بسازد تا بتواند در هنگام خواب راحت نفس بکشد و خروپف را کاهش دهد.

3. کم کردن وزن

اگر اضافه وزن دارید ، ممکن است گلو شما باریک تر باشد زیرا چربی اضافی در اطراف گردن دارید. این می تواند باعث خروپف شود. بنابراین کاهش وزن اضافی می تواند به شما در خواب شبانه بدون خروپف کمک کند.با این حال ، رژیم را خراب نکنید و یا وعده های غذایی را از دست ندهید ، زیرا این امر می تواند صدمه ای بیش از خوب داشته باشد. بهتر است با ادغام یک رژیم غذایی متعادل با کالری پایین و فعالیت بدنی ، از دست دادن هر چیزی بین نیم پوند تا دو پوند در هفته را هدف بگیرید.

تماشای آنچه می خورید

رژیم غذایی پر چربی را دنبال کنید که جایگزین گزینه های سالم و کم کالری با میوه ، سبزیجات ، پروتئین ها ، غلات سبوس دار و لبنیات کم چربی شود.

در حالت ایده آل ، نیمی از بشقاب شما باید حاوی میوه و سبزیجات باشد. همچنین مقدار نمک ، قندهای اضافه شده و چربی اشباع مصرف شده را نیز محدود کنید. خوردن بخش های کوچکتر همچنین می تواند تعداد کالری مصرفی شما را در یک کشش کاهش دهد.

به طور منظم تمرین کن

توصیه می شود هر هفته حدود 150-300 دقیقه ورزش متوسط یا شدید انجام دهید. اما برای این کار نیازی نیست خود را به سالن ورزشی برسانید.

رفتن به یک پیاده روی سریع ، شنا ، رقصیدن یا بازی ورزشی مانند تنیس یا بسکتبال می تواند همینطور کار کند. در حقیقت ، صرفنظر از پله ها یا پیاده روی به فروشگاه می توانید میزان فعالیت بدنی را بدست آورید.

به یاد داشته باشید اگر مدتی ورزش نکرده اید ، سطح آهسته خود را کند و به تدریج بالا ببرید.

4- گلو خود را ورزش کنید

طبق تحقیقات انجام شده ، ورزش کردن بر روی گلو شما می تواند ماهیچه های گلو را تقویت کرده و خروپف را کاهش دهد. این تمرینات ساده را امتحان کنید:

  • زبان خود را به عقب بکشید در حالی که نوک را به سمت کام سخت می کشید. این تمرین را 20 بار انجام دهید.
  • با مکیدن زبان به سمت بالا در مقابل آن ، کل زبان خود را بر روی کام خود فشار دهید. این تمرین را 20 بار تکرار کنید.
  • در حالی که پشت زبان را در مقابل کف دهان نگه دارید ، نوک زبان خود را به دندانهای فرومایه تحتانی لمس کنید. 20 بار تکرار کنید.
14 مزایای اثبات شده استفاده از رازیانه
بخوانید

5- داروهای طبیعی را امتحان کنید

سرماخوردگی یا آلرژی می تواند بینی شما را مسدود شده رها کند و شما را مجبور به تنفس از طریق دهان خود هنگام خواب کند.

این به نوبه خود باعث می شود که شما بیشتر بخوابید زیرا دیواره های پشت دهان راحت تر از دیواره های پشت بینی لرزش پیدا می کنند . اگر بینی پر از خراب شدن باعث خروپف شما می شود ، می توانید طبیعی یا گیاهی را امتحان کنید.

شستشوی سالین بینی (نمک شوی)

شستشوی نمکی بینی برای مقابله با بینی مسدود شده می تواند مفید باشد. در یک قاشق چایخوری نمک را در نیم لیتر آب مخلوط کنید.این محلول نمکی را درون سوراخ بینی خود بریزید و بگذارید از سوراخ بینی دیگر تمام شود.

در حالی که شما این کار را انجام می دهید ، سر خود را به سمت خود خم کنید و روند کار را آسان تر کنید. آب شور آلرژن ها و مخاط را شسته و شما را راحت تر تنفس می کند.

استنشاق بخار نعناع

استنشاق بخار یک درمان با افتخار برای مقابله با بینی مسدود است. و جای تعجب نیست ، زیرا هوای گرم مرطوب در شل شدن مخاط بسیار مؤثر است ، بنابراین می توانید نفس بیشتری بکشید.

این روش درمانی ساده شامل جوشاندن آب در یک قابلمه وسیع و استنشاق بخار است. کشیدن حوله روی سر شما هنگام تکیه دادن بر روی تابه می تواند به دام افتادن بخار کمک کند.

اگر می خواهید اثر استنشاق بخار خود را بالا ببرید ، سعی کنید چند قطره روغن نعناع را به آب گرم اضافه کنید.نعناع حاوی منتول است که در شل شدن مخاط و پاکسازی مجاری هوایی شما فوق العاده است.

این نکته را بخاطر بسپارید که منتول می تواند برای کودکان مضر باشد ، بنابراین اگر کودک شما از بینی خندان رنج می برد ، به آب گرم داغ بزنید.

زردچوبه

آیا می دانید که زردچوبه ، ادویه زرد عجیب و غریب که رنگ پر جنب و جوش خود را به شما نشان می دهد ، ممکن است بتواند بینی خفه کننده شما را پاک کند؟

4 اختلال جفت در دوران بارداری که باید درباره آنها بدانید
بخوانید

طبق تحقیقات ، زردچوبه می تواند انتشار هیستامین را مهار کند. هیستامین یک ماده شیمیایی موجود در بدن ماست که در طی واکنش های آلرژیک آزاد می شود و مسئول علائمی مانند آبریزش بینی یا عطسه است که معمولاً در طی یک واکنش تجربه می شود.

زردچوبه نیز به طور مرسوم برای درمان سرفه و سرماخوردگی در جوامع آسیایی مورد استفاده قرار می گیرد. خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی کورکومین ، ترکیبی که در زردچوبه وجود دارد ، ممکن است مسئول اثرات مفید آن باشد.

شیر سنتی زردچوبه را که با جوشاندن کمی پودر زردچوبه در شیر تهیه شده امتحان کنید. همچنین می توانید زردچوبه را به آشپزی روزانه خود اضافه کنید.

آناناس

بروملین ، آنزیمی که در آناناس یافت می شود ، در صورت داشتن سینوزیت ممکن است مخاط بینی را کاهش دهد. همچنین ممکن است به شما در مقابله با التهاب و تورم که در تب یونجه مشاهده می شود ، کمک کند. برای داشتن بینی شفاف و خواب خوب ، مقداری آناناس را تفت دهید.

ماست

ماست قدیمی ساده می تواند به کاهش واکنش های آلرژیک به گرده کمک کند و حتی ممکن است در جلوگیری از سرماخوردگی نیز مفید باشد . مطالعات نشان داده اند که باکتری های مفید موجود در ماست می توانند شدت و مدت زمان عفونت های دستگاه تنفسی را کاهش دهند.

6. از الکل و سیگار کشیدن خودداری کنید

هر دو الکل و استعمال سیگار می توانند احتمال خروپف را افزایش دهند. الکل عضلات گلو را شل می کند و باعث خروپف می شود. از طرف دیگر ، سیگار کشیدن باعث تحریک گلو و بینی شما می شود و منجر به تورم می شود که جریان هوا را کاهش می دهد و باعث خروپف می شود.

چگونه با شریک زندگی خروپف برخورد می کنید؟

آیا خروپف شریک زندگی شما هر شب ،خواب شما را مختل می کند؟ اگر شریک زندگی شما متوجه نیست که آنها خروپف می کنند ، ممکن است بخواهید به آنها اطلاع دهید و یک راه حل پیدا کنید.

درصورتی که به نظر می رسد شریک زندگی شما در طول شب خروپف می کند ، دریافت کمک پزشکی بسیار مهم است.این می تواند نشان دهنده آپنه خواب باشد ، که درمورد شرایطی مانند فشار خون بالا ، دیابت و حملات قلبی نیز با خطر بیشتری همراه است.

و به یاد داشته باشید ، اگر شریک زندگی شما در تلاش برای متوقف کردن خروپف است ، استفاده از شاخه های گوش در شب ممکن است روشی آسان اما مؤثر برای اطمینان از خواب خوب شب باشد.

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا