تربیت فرزندسلامتمادر و فرزند

کلیدهای ارتقاء عزت نفس در کودکان

کمک به کودک در درک ارزشمند بودن و شایستگی عشق ، کلید رشد سالم است.

امروز می خواهیم کلیدهایی برای ارتقاء عزت نفس در فرزندان زندگی خود به شما ارائه دهیم.

A-child-with-high-self-esteem.

اعتماد به نفس یک قطعه اساسی از معمای انسان است. این نوع پشتیبانی است که ما را ادامه می دهد ، و نشانگر پایه و اساس توانایی ما برای عملکرد در این جهان است. ارتقاء عزت نفس در کودکان بسیار مهم است زیرا به آنها کمک می کند تا در بزرگسالان سالم و مسئول رشد پیدا کنند.

متأسفانه برای انسانها ، عزت نفس همیشه دستیابی به آن آسان نیست.

این امر به این دلیل است که والدین ذاتاً نمی دانند چگونه فرزندان بزرگ کنند. خوشبختانه روش هایی برای آموزش خود و یادگیری چیزهای جدید و استفاده از برخی تکنیک ها وجود دارد که می تواند به ما در انجام آن کمک کند.

برای پیدا کردن کلیدهای تقویت عزت نفس در فرزندان خود ، این پست را حتما بخوانید.

اهمیت عزت نفس در کودکان

بدیهی است ، هیچ کس با آگاهی از آنچه در تربیت فرزندانی که به خوبی تنظیم شده اند ، متولد نمی شود ، که می توانند در بزرگسالی بتوانند به همه اهداف خود برسند ، متولد نمی شوند.

همیشه آسان نیست. غالباً كوچكهای ما شخصیتی قوی دارند كه برخورد با آنها دشوار است و راهنمایی آنها را سخت می كند. با این حال ، توانایی ارتقاء عزت نفس کودک برای رشد صحیح آنها مهم است.

این راهی است برای آنها که خودمختارتر ، قدرتمندتر و مسئولیت پذیر تر باشند. در واقع ، آنها باید بدانند که چگونه از خود محافظت کنند و از آنها ارزشمند شوند.

این امر به این دلیل است که والدین نمی توانند فرزندان خود را در هر زمان مشاهده کنند و به همین دلیل این افراد اغلب قربانی زورگویی می شوند.

قلدری واقعیت غم انگیزی است که می توانیم با ارائه راهکارهایی که فرزندانمان می توانند از آن پیروی کنند ، حل کنیم.

علاوه بر این ، کمک به آنها برای رشد عزت نفس سالم در سنین جوانی ، باعث می شود آنها به خوبی تضمین شده و قادر به ایجاد روابط سالم باشند. به این ترتیب ، هیچ کس قادر به کنترل آنها و استفاده از آنها نخواهد بود.

 

تمریناتی را برای استفاده از شکم بدون آسیب رساندن به پشت انجام دهید
بخوانید

کلیدهایی برای تربیت فرزندان خوب تنظیم شده است

A-child-lying-on-the-ground.

1. مسئولیت پذیری و عزت نفس را در فرزندان خود تقویت کنید.
بدانید که تربیت کودک از لحظه ای که به دنیا می آیند شروع می شود. به همین دلیل است که شما باید برنامه هایی را برای هر کاری که انجام می دهند (غذا خوردن ، خوابیدن ، استراحت یا حمام کردن) تنظیم کنید و در بزرگ شدن آنها را حفظ کنید. همچنین ، کارهایی مانند چیدن اسباب بازی های خود ، درست کردن تختخواب آنها و بردن ظروف آنها را به سینک شروع کنید. مسئولیت انجام کارهای خاص ، نظم خاصی را در زندگی آنها فراهم می کند و به دلیل مشارکت آنها احساس ارزشمندی می کند.

داشتن مسئولیت به آنها کمک می کند تا درک کنند که وظایفشان را برآورده می کنند. بنابراین ، آنها مطابق عمل و انجام یک کار خوب ، به خود افتخار می کنند. دلیل این امر این است که آنها خود را قادر و مفید می دانند. بنابراین ، هر بار تمیز کردن اتاق خود ، احساس ارزش خود را تقویت می کند ، و هنگامی که لباس های خود را می پوشاند و کنار می گذارد و حتی وقتی از حیوان خانگی خود مراقبت می کند.

2. هنگامی که کاری خوب انجام داده اند از آنها ستایش کنید و وقتی انجام ندهید پشتیبانی کنید.

بعضی از والدین به اندازه کافی صبور و باهوش نیستند که آنچه فرزندانشان به خوبی انجام می دهند را تشخیص دهند و فکر می کنند این وظیفه آنها تنها نشان دادن اشتباهات و شکست ها است.

با این حال ، این عمل وقتی به ارتقاء عزت نفس فرزندانتان می انجامد وحشتناک است.

دلیل این است که ، دیر یا زود ، آنها شروع به نادیده گرفتن وظایف خود می کنند و برای تلاش بهتر تلاش نمی کنند. بدتر از همه ، انتقاد شما فقط بر روی درک خود از آنها تأثیر منفی خواهد گذاشت.

درعوض ، شما باید این تلاش ها را با گفتن اینکه چه کار خوبی انجام می دهند ، هنگامی که آنها انجام می دهند ، تقویت کنید.

با این حال ، سرزنش کردن آنها هنگام انجام کاری “اشتباه” کاملاً نامناسب است. از عباراتی مانند “شما هرگز نمی توانید درست انجام دهید” خودداری کنید.

همچنین ، مقایسه آنها با سایر کودکان یک اشتباه بزرگ است.

به طور عمده ، شما باید آنها را ترغیب کنید که پس از هر تلاش ناکام دوباره تلاش کنند و راه های موفقیت را به آنها نشان دهید.

اعتماد به نفس آنها را القا کنید. به آنها چیزهایی مانند “من می دانم که این موضوعات سخت است ، اما من مطمئن هستم که اگر تلاش کنید ، سرانجام آنها را قطع خواهید کرد. نگران نباش

دانشگاه ایندیانا تحقیقاتی در مورد تأثیر مقایسه ها در کودکان انجام داد. نتایج آنها تأیید کرد که قرار گرفتن طولانی در معرض تلویزیون باعث کاهش عزت نفس کودک می شود زیرا آنها فقط نمی توانند کمک کنند بلکه خود را با شخصیت های داستانی مقایسه کنند.

3. به آنها نشان دهید که به آنها اعتماد دارید و آنها را دوست دارید.

A-person-hugging-a-child.

عشق و اعتماد برای پرورش فرزندان خوب تنظیم شده ضروری است. همانطور که روانشناس آنا توره می گوید:

“اگر شما برای فرزندان ارزش قائل هستید ، آنها نیز برای خودشان ارزش قائل می شوند ، زیرا ما مانند آنها یک آینه هستیم. بنابراین ، تصویری که درباره آنها طرح می کنیم ، همان چیزی است که آنها درک می کنند. “

بنابراین ، کودکان باید احساس دوست داشتن ، ارزشمند بودن ، یکپارچه شدن و شناختن آنها را داشته باشند.

به همین دلیل ، آنها باید بدانند که شما برای آنها وجود دارد. به آنها بگویید که چقدر برای شما خاص هستند. به آنها نشان دهید که به آنها اعتماد دارید و عشق شما به آنها بی قید و شرط است.

انجام این کار برای سلامت عاطفی آنها مهم است و باعث افزایش عزت نفس آنها می شود.

4- فرصتی را برای آنها فراهم كنید تا جماعت خود را به كار گیرند.

قاطعیت درمورد دفاع از خود است. کودکان باید یاد بگیرند که در صورت لزوم صحبت کنند و با صدای بلند بگویند “نه”. آنها باید در وهله اول این کار را انجام دهند و آنچه را می خواهند بیان کنند و نمی خواهند از دستکاری جلوگیری کنند.

یادگیری گفتن “نه” وقتی شخصی سعی در تسخیر یا تسلط بر آنها دارد ، مهم است.

به فرزندان خود آموزش دموکراتیک بدهید که قوانین مشخصی دارند اما مطمئن شوید که آنها را درک می کنید.

خودکامه نباشید. درعوض ، سعی کنید با آنها استدلال کنید و ارتباطات باز برقرار کنید. فرزندانتان هنگام مجازات کردن آنها به خاطر گفتن حقیقت ، دروغ می گویند و از شما دوری می کنند.

بنابراین ، با دقت گوش فرا دهید و سعی کنید با آنها استدلال کنید تا در صورت بروز مشکل همیشه به سراغ شما بروند.

قاطع بودن و دانستن چگونگی دفاع از حقوق و صدای آنها باعث افزایش عزت نفس آنها می شود و در طول زندگی آنها قوی و قدرتمند خواهند بود.

در آخر ، به خاطر داشته باشید که آموزش واقعی در خانه آغاز می شود و شما باید به عنوان والدین یا مربی یا فقط به عنوان یک بزرگسال که با کودک تعامل برقرار می کند ، نمونه ای از آن قرار دهید.

بزرگ کردن فرزندان مناسب تنظیم کار ساده ای نیست ، اما اگر اعتماد به نفس ، احترام ، عشق را به شما القا کند و مرزهای مشخصی را تعیین کنید ، فرزندان شما واقعاً بزرگ می شوند تا بزرگسالان با مسئولیت پذیری به خوبی تنظیم شوند.

 

پلاژیوسیفالی تغییر شکل: پیشگیری و درمان
بخوانید

منبع: steptohealth

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا