آیا میدانستید؟سلامت

15 واقعیت جالب در مورد رویاهایی که باید بدانید

15 واقعیت جالب در مورد رویاهایی که باید بدانید. در این مقاله برخی از جالب ترین حقایق مربوط به رویاها را کشف کنید. از دست ندید!

15 واقعیت جالب در مورد رویاهایی که باید بدانید

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا بعضی از افراد خواب می بینند و دیگران نمی بینند؟ یا هر شب چه مدت خواب می بینیم؟ در این مقاله ، ما از همه حقایق جالب در مورد رویاهایی که باید بدانید رونمایی خواهیم کرد.

15 واقعیت جالب در مورد رویاها

رویاها از طلوع بشریت مردان و زنان را در سراسر جهان شیفته خود کرده است. به همین دلیل ، ما می خواهیم برخی از حقایق جالب در مورد رویاها را برای شما بیان کنیم که مطمئناً اصلا فکرش رو هم نمیکردید.

1. همه ما خواب می بینیم

15 واقعیت جالب در مورد رویاهایی که باید بدانید

آیا می دانید همه ما هر شب خواب می بینیم؟ (به استثنای افرادی که از برخی اختلالات مانند اختلال REM رنج می برند).

فرقی نمی کند صبح رویای خود را به یاد بیاورید یا نه – همه ما هر شب خواب می بینیم! با این حال ، در حالی که برخی از افراد می توانند یک ، دو یا حتی بیشتر رویاها را به خاطر بسپارند ، افراد دیگر قادر به این کار نیستند.

توجه: فقط کسانی که دارای اختلال REM هستند شب خواب نمی بینند ، اما درصد افراد مبتلا به این بیماری بسیار کم است.

2. چیزی به نام “فلج خواب” وجود دارد

این یک کابوس نیست بلکه شرایطی است که هزاران نفر در سراسر جهان متحمل آن شده اند. فلج خواب، اندام فرد را از کار می اندازد و از انجام هر نوع حرکت ارادی برای او برای مدتی ، معمولاً بین حالت خواب و بیداری ، جلوگیری می کند.

3. ما حدود 6 سال از زندگی خود را در رویای خود می گذرانیم

این البته بدون اضافه کردن زمانی که ما رویاپردازی می کنیم!

6 اثر جانبی خوردن بیش از حد آناناس
بخوانید

هر شب ، چندین بار بین 5 تا 20 دقیقه خواب می بینیم. اگر محاسبه کنیم که با امید به زندگی فعلی ، می توان نتیجه گرفت که افراد به طور متوسط حدود شش سال رویا می گذرانند.

4- چند دقیقه بعد از بیدار شدن خوابها را فراموش می کنیم

در بیشتر موارد ، رویاها به راحتی فراموش می شوند. آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که بخواهید رویایی را به کسی بگویید و فقط در ذهن شما هست؟

این اتفاق می افتد زیرا نحوه پردازش اطلاعات و ذخیره سازی آنها در حافظه با رویای ذهن ما یکی نیست.

5- برخی از افراد رویاهایی دارند که پس از آن اتفاق می افتد

پیش شرط ها موقعیت هایی را به شما نشان می دهند که سرانجام در زندگی واقعی اتفاق می افتد.

بله ، ما در مورد پیش گوئی صحبت می کنیم. هنوز هیچ توضیحی علمی در مورد آن وجود ندارد ، اما موارد شناخته شده ای از افرادی که رویاهای موقعیت هایی را که بعدا اتفاق افتاده است ، دیده می شود. مثلا:

  • آنها می گویند آبراهام لینکلن خواب ترور خود را دید.
  • گفته می شود برخی از افراد در مورد فاجعه تایتانیک خواب دیده اند.
  • گفته شده است که برخی از قربانیان حمله به برج های دوقلو منتظر یک فاجعه احتمالی را داشتند.

6. برخی از معروف ترین اختراعات تاریخ بر اساس رویاها بود

همانطور که خواهید دید ، برخی از مخترعان ،بشریت را تغییر داده اند ، همانطور که ما آن را براساس رویاهای آنها می شناختیم. این مورد در مورد لری پیج ، خالق گوگل ، جیمز واتسون ، کاشف مارپیچ دوگانه DNA و مخترع چرخ خیاطی و بسیاری موارد دیگر وجود دارد!

آیا می توان تاتو را از بین برد؟
بخوانید

7. رویاهای مردان و زنان ممکن است متفاوت باشد

برخی مطالعات مشاهده کرده اند که ، در حالی که زنان عموماً خواب خانواده و دوستان خود را در موقعیت های آشنا می بینند ، مردان تمایل دارند رویاهای پرخاشگرانه تری داشته باشند ، که عمدتا شامل برخوردهای پرخاشگرانه با مردان دیگر است. این امر احتمالاً به این دلیل است که مردان در جوامع ما هنوز اجتماعی هستند تا پرخاشگرتر باشند.

8. واقعیت های جالب در مورد رویاها: مغز شما شب ها آرام نمی گیرد

ما تمایل داریم خواب را با لحظه ای استراحت و آرامش همراه کنیم و تصور کنیم مغز ما “خاموش شود”. با این حال ، همانطور که حتماً شوکه میشوید، این درست نیست: مغز هنگام خواب فعال است ، و این همانگونه است که خواب می بینیم.

9. بعضی از افراد رویای سیاه و سفید می بینند

بیشتر اوقات ما رویای رنگی خود را می بینیم ، اما برخی از افراد این کار را سیاه و سفید انجام می دهند. در واقع ، شما همچنین ممکن است در موارد جداگانه سیاه و سفید را ببینید. آیا برای شما اتفاق افتاده است؟

10. اکثر مردم نمی توانند در خواب بخوانند

آیا تا به حال رویایی دیده اید که در حال خواندن باشید؟ یا جایی که می خواستید امتحان دهید؟ خواندن یک کاغذ در خواب کار ساده ای نیست و در واقع ، بسیاری از مردم نمی توانند آن را انجام دهند. به همین دلیل است که رویاهای امتحانات ناموفق بسیار زیاد است!

برای خواندن زمان نیز همین طور است.

11. حیوانات نیز ممکن است خواب ببینند

ثابت نشده است (و در حقیقت ، اثبات آن بسیار پیچیده است). با این حال ، گمان می رود که حیوانات نیز خواب می بینند. آیا سگ خود را دیده اید که هنگام خوابیدن پنجه های خود را لرزاند و ناله کند؟ ساده ترین توضیح این است که او در خواب است!

چگونه استرس بر قلب تأثیر می گذارد ؟
بخوانید

12. گاهی اوقات امکان هدایت و تغییر رویاهای شما وجود دارد

رویاهای شفاف وقتی است که از آنچه در خواب می بینیم آگاه باشیم و به نوعی می توانیم رویا را به میل خود تغییر دهیم.

13. ما بیشتر چیزهای منفی می بینیم تا چیزهای مثبت

دانشمندان نمی دانند چرا با این حال ، تحقیقات مختلف به این نتیجه رسیده اند که رویاهای منفی بیشتر از خواب مثبت هستند. احساساتی مانند اضطراب ، ترس و ناامیدی بارها در مطالعات بیشتر از شادی و عشق ظاهر می شدند.

14. نابینایان نیز خواب می بینند

ندیدن ، مانع خواب دیدن افراد نابینا نمی شود. در حقیقت ، بسیاری رویای تصویری را می بینند ، در حالی که دیگران این کار را از طریق حس های دیگر خود مانند لمس ، بو یا شنوایی انجام می دهند.

15. ما فقط چهره هایی را دیده ایم را میبینیم

بنابراین اکنون می دانید: اگر شما هرگز خواب تعقیب یا حمله را می بینید و می توانید چهره مهاجم خود را ببینید ، باید کسی باشد که او را می شناسید یا جایی دیده اید!

حالا ما، شما را با این حقایق جالب در مورد خواب متعجب کرده ایم؟ مطمئناً امشب ، هنگامی که به خواب می روید ، برخی از این اطلاعات جالب را به یاد خواهید آورد. خواب خوب ببینید!

به وب سایت رانا گراف حتما سر بزنید.

به صفحه آپارات , ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا