آجیل و خشکبارخواص میوه ها و گیاهانسلامتنکته های زیبایی

21 فواید بادام برای سلامتی ، مو و پوست

21 فواید بادام برای سلامتی ، مو و پوست. بادام جز مواد غذایی پر چرب و مغذی است که برای سلامتی قلب ، بارداری و حتی مغز شما توصیه می شود. از خوردن آنتی اکسیدان ها و چربی های سالم به مقدار کافی از ویتامین ها و مواد معدنی موجود در سیستم خود لذت ببرید.

تحقیقات نشان داده است که آنها می توانند در فشار خون ، سلامت قلب و عروق ، حساسیت به انسولین ، مشکلات کلسترول و حتی سلامت گوارش کمک کنند.

21 فواید بادام برای سلامتی ، مو و پوست: آجیل بروید

بادام مغذی کاملاً طرفدار دارد. اما آیا می دانید که آنها می توانند به تقویت مغز شما کمک کنند ، از بیماری های قلبی عروقی و حتی احتمالاً در کاهش وزن کمک کنند؟

این آجیل ها ، پر از فیبر ، پروتئین ، ویتامین ها و مواد معدنی و همچنین آنتی اکسیدان ها ، دلایل زیادی برای بخشی از رژیم روزانه شما دارند. در اینجا فواید سلامتی بادام وجود دارد.

1. آسیب مغزی را کند می کند

بادام با دلیل خوبی ،غذای مغزی محسوب می شود. برای افراد مسن ، مصرف بادام به دلیل مقادیر زیاد ویتامین E موجود در آنها ، باعث کاهش سرعت شناختی می شود.

برخی تحقیقات همچنین نشان می دهد که ویتامین آنتی اکسیدان محافظت مغز در برابر بیماری های عصبی را ارائه می دهد. مطالعات جداگانه همچنین نشان داده اند که مصرف آلفا توکوفرول (نوعی ویتامین E) – معادل حدود 2000 IU ویتامین E – روزانه می تواند به پیشرفت بیماری آلزایمر کمک کند حتی در افرادی که دارای نقص نسبتاً شدید هستند.

2. آنتی اکسیدان های طبیعی بدن را تقویت می کند

بادام حاوی آنتی اکسیدان است که می تواند به مبارزه با استرس اکسیداتیو در بدن شما کمک کند. در یک مطالعه ، مصرف میوه درخت به همراه وعده های غذایی باعث آسیب پروتئین اکسید کننده کمتری در بدن شد. در مورد سیگاری هایی که بدن آنها آسیب اکسیداتیو ناشی از استرس نشان داده است ، مصرف 84 گرم بادام (تقریباً 3 اونس) روزانه به کاهش نشانگرهای استرس اکسیداتیو به میزان 23 تا 24 درصد در طی یک آزمایش 4 هفته کمک کرده است.

مصرف بادام همچنین به تقویت دفاع آنتی اکسیدانی بدن کمک کرد.

3. با التهاب مبارزه می کند

آنتی اکسیدان موجود در بادام همچنین می تواند به مبارزه با التهاب در بدن کمک کند. همانطور که محققان توضیح می دهند ، استرس اکسیداتیو اغلب باعث ایجاد التهاب در بدن ما می شود. و از آنجا که آجیل مانند بادام به بدن از آنتی اکسیدان در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند ، می تواند به کاهش التهاب نیز کمک کند.

اسیدهای چرب موجود در بادام نیز ممکن است به مبارزه با التهاب کمک کنند. یک مطالعه نشان داد که مصرف 68 گرم آجیل به کاهش برخی از نشانگرهای التهابی کمک می کند و این نشان دهنده نقش بالقوه در برابر شرایط التهابی است.

4- خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد

به سادگی تعویض میان وعده های معمولی کربوهیدرات خود را برای تعداد انگشت شماری از بادام می تواند شگفتی هایی برای سلامتی قلبی و عروقی شما ایجاد کند.

این همچنین می تواند به جلوگیری از بیماریهای قلبی فشار خون کمک کند.همانطور که یکی از تحقیقات انجام شده نشان داد ، مصرف بادام به کاهش کلسترول LDL و همچنین چاقی شکمی کمک کرده است – که هر دو عامل خطرساز برای عملکرد قلبی فشار خون محسوب می شوند.

کلسترول HDL ، که اغلب به عنوان کلسترول “خوب” خوانده می شود ، ثابت است. فقط 5/1 اونس بادام در روز می توانید به جای یک میان وعده سنگین کربوهیدرات ، آنها را تغییر دهید.

پوست بادام همچنین حاوی آنتی اکسیدان یا ترکیبات پلی فنولیک است که می تواند به جلوگیری از اکسیداسیون کلسترول LDL کمک کند . این چیزی است که هنگام بروز بیماری های قلبی بسیار مهم است.

5- باعث بهبود پروفایل لیپیدها و کنترل قند در بیماران دیابتی می شود

اگر مبتلا به دیابت نوع 2 هستید ، داشتن بادام می تواند به بهبود پروفایل لیپیدها و کنترل بهتر قند خون کمک کند. در یک مطالعه ، 20 درصد از کالری دریافتی روزانه به مدت 4 هفته در بادام (حدود 60 گرم) تعویض شد.

بیماران شاهد کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی بودند. کلسترول تام و کلسترول LDL “بد” کاهش یافته و نسبت LDL به کلسترول HDL مطلوب تر شد.

بادام از جمله موارد دیگر منبع خوبی از منیزیم است. یک مطالعه نشان داد که برای افراد دیابتی با سطح منیزیم پایین ، بازیابی سطح مواد معدنی از طریق مکمل های خوراکی می تواند به بهبود حساسیت به انسولین و همچنین کنترل متابولیک کمک کند.همچنین به افراد غیر دیابتی مبتلا به هیپوماژسمی کمک کرده است که حساسیت به انسولین را بهبود بخشند.

6. به کاهش وزن کمک می کند

بادام حتی می تواند به کاهش وزن و از بین رفتن چربی شکم کمک کند. مطالعه ای که به افراد تست دار نیاز به مصرف بادام به جای تنقلات پر کربوهیدرات داده بود ، نشان داد که علاوه بر کمک به کاهش سطح کلسترول غیر HDL و کلسترول LDL ، باعث کاهش تجمع چربی در اطراف میانه یا شکم می شوند.

بادام با ایجاد سیری نیز به کاهش وزن کمک می کند. بعد از داشتن مقداری بادام به عنوان میان وعده ، احتمالاً مدت طولانی احساس پر شدن خواهید کرد.

10 میوه غنی از ویتامین E که برای سالم ماندن باید مصرف کنید
بخوانید

این بدان دلیل است که این آجیل ها حاوی مقادیر زیادی فیبر و پروتئین هستند – دو ماده غذایی که به دلیل داشتن سطح سیری بالاتر شناخته شده اند. و با كمتر از آن مشكلات گرسنگی ، شما احتمالاً می توانید از خوردن ناگهانی غذا جلوگیری كنید و با برنامه غذایی خود برای روز بچسبید.

در حقیقت ، یک مطالعه در حقیقت نشان داد کسانی که روزانه 43 گرم بادام مصرف می کنند ، گرسنگی کمتری را تجربه کرده و نسبت به کسانی که نکرده میل به غذای کمتری داشتند.یک مطالعه دیگر نشان داد ، افرادی که رژیم کم کالری غنی شده بادام دارند ، طی یک آزمایش 24 هفته ای 62 درصد از وزن کمتری با رژیم کم کالری کربوهیدرات کم کالری از دست دادند.

7. فشار خون را کاهش می دهد

کمبود رژیم غذایی منیزیم می تواند مشکلات فشار خون را به وجود آورد. و همانطور که اکنون تحقیقات به ما می گوید ، یک آمریکایی متوسط ،مطمئناً به اندازه کافی از آن استفاده نمی کند.

مصرف کم منیزیم در صورت اصلاح نیز می تواند به تنظیم درست فشار خون کمک کند.یک مطالعه نشان داد که مصرف منیزیم خوراکی می تواند به کاهش قابل توجهی در فشار خون سیستولیک و دیاستولیک در بیماران دیابتی که فشار خون بالا دارند و از نظر کمبود منیزیم کمک می کنند ، کمک کند.با داشتن حدود 270 میلی گرم منیزیم در هر 100 گرم ، بادام به طور حتم منبعی از منیزیم است که می توانید روی آن بانک کنید.

8- سلامت استخوان و دندان را تقویت می کند

استخوان های شما و همچنین دندان ها برای قوی ، سالم و بادوام ماندن به فسفر و کلسیم نیاز دارند.کمبود کافی می تواند باعث پوکی استخوان و ریزش استخوان شود. بادام حاوی 481 میلی گرم فسفر و 269 میلی گرم کلسیم در یک وعده 100 گرم است که آنها را به عنوان منبع عالی این مواد مغذی تبدیل می کند.

9. یبوست و هضم ایدز را آسان می کند

مطالعات نشان داده اند که افزایش فیبر می تواند یبوست را با کمک به افزایش دفعات مدفوع در بیشتر افراد کاهش دهد.بادام 12.5 گرم فیبر در هر 100 گرم وعده غذایی ، بادام می تواند دنیای تفاوتی را برای شخصی که یبوست دارد ایجاد کند.

او ترکیبی از فیبر محلول و نامحلول به افزایش مدفوع شما کمک می کند. با این وجود ، حتماً این افزایش مصرف فیبر را با مصرف کافی آب برای سهولت در یبوست متعادل کنید.

بادام همچنین ممکن است فواید بسیار زیادی برای سلامتی روده شما داشته باشد. آنها ممكن است خواص پرهیبوتیك داشته باشند كه می توانند به طرز مطلوب تعادل فلور روده را تغییر دهند.در یک مطالعه مشخص شد که مصرف بادام به تحریک رشد باکتریهای خوب در روده کمک می کند.

10- از سرطان خارج می شود

بادام همچنین ممکن است هنگام پیشگیری از سرطان و تقویت سیستم ایمنی بدن ، یک متحد بزرگ باشد. آنتی اکسیدان های موجود در بادام می توانند با محافظت از شما در برابر آسیب های رادیکال آزاد ، خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند.

آنها همچنین از شما در برابر صدمه در برابر مولکول های اکسیژن واکنش پذیر دفاع می کنند. تحقیقات نشان داده است که مصرف ویتامین E ، به ویژه اگر کمتر از 65 سال سن داشته باشید ، می تواند خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش دهد.

یک مطالعه دیگر نشان داد که مصرف آلفا توکوفرول می تواند خطر بروز سرطان پروستات و همچنین میزان مرگ و میر در افراد سیگاری را کاهش دهد.

11. از آسیب دیدن اعصاب جلوگیری می کند

ویتامین B12 موجود در بادام یک روش عالی برای دریافت مقدار توصیه شده روزانه از مواد مغذی است. کوبالامین یا B12 توسط بدن لازم است شبکه سالم سلولهای عصبی را حفظ کند.

کمبود B12 در واقع می تواند باعث تخریب ماده سفید در سیستم عصبی مرکزی شما شود. دریافت مقادیر کافی از این ویتامین و همچنین فولات ، ویتامین دیگری که در بادام وجود دارد ، می تواند به جلوگیری از تعدادی از اختلالات سیستم عصبی مرکزی کمک کند.

همچنین می تواند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر ، زوال عقل و زوال عروقی در افراد مسن را کاهش دهد.

12. عضلات را می سازد

بدن شما برای ساختن عضلات به سطح پروتئین کافی احتیاج دارد. دریافت مقدار کمی اضافی می تواند در تقویت قدرت عضلانی شما بسیار پیش برود.

بادام منبع عالی پروتئین و راهی آسان برای مصرف مقادیر خوبی از عناصر مغذی بدون سر و صدا زیاد است. هر وعده 100 گرم حاوی 21 گرم پروتئین است.به سادگی چند دانه را داخل اسموتی یا نوشیدنی بعد از تمرین بریزید و نوش جان کنید.

13. به عملکرد عضلات کمک می کند

بهترین قسمت در مورد بادام؟ آنها فقط به شما در ساخت ماهیچه ها کمک نمی کنند بلکه به دلیل داشتن منیزیم به آنها کمک می کنند تا در شرایط کاری خوبی قرار بگیرند.

حدود 100 گرم بادام حاوی 270 میلی گرم ماده معدنی است.عضلات شما برای حضور در مقادیر مناسب به الکترولیت از جمله منیزیم احتیاج دارند وقتی بدن شما به اندازه کافی نداشته باشد ممکن است دچار لرزش یا ضعف عضلات شوید یا احساس سردرگمی یا بی حالی کنید.

چرا موهای زیر بغل داریم؟
بخوانید

و همانطور که معلوم است ، بادام حاوی مواد مغذی مانند منیزیم ، پتاسیم و کلسیم در دانسیته یا نسبت مناسب مواد غذایی است.

14. انرژی را افزایش می دهد

بادام یک ماده غذایی پر انرژی است که به شما کمک می کند کالری سالم برای سوزاندن بدن و سوختن آن به شما کمک کند. فقط 1 بادام به شما 7 کالری می دهد تا با آن کار کنید ، این یک راه سریع و آسان برای دریافت کالری است بدون اینکه احساس کنید زیاد خورده اید.

فقط تعداد انگشت شماری می تواند شما را نیرو بخشد یا حتی به بهبودی بعد از تمرین کمک کند.

15. ایمنی و تب را تقویت می کند

از نظر تاریخی ، در برخی از فرهنگ ها از بادام برای مبارزه با تب استفاده شده است. اعتقاد بر این است که آنها در پاک کردن تب بر خلاف خنک کردن آن کمک می کنند.

اخیراً محققان گفته اند كه پوست بادام دارای اثرات تقویت كننده سیستم ایمنی بدن است. در یک مطالعه ، نشانگرهای ایمنی بعد از قرار گرفتن در معرض پوست بادام طبیعی هضم شده ، بهبود یافته اند.آنها نتیجه گرفتند که پوست بادام ممکن است دارای خاصیت ضد ویروسی قوی باشد و به تحریک سیستم دفاعی سیستم ایمنی بدن شما کمک می کند.

16. سلامت جنسی مردان را بهبود می بخشد

بادام حاوی چربیهای اشباع نشده بدن است که بدن شما برای تولید تستوسترون نیاز دارد ، هورمون جنسی مرد که برای حفظ سیستم تولید مثلی لازم است.در یک آزمایش بر روی حیوانات داروی گیاهی حاوی بادام داده شد ، محققان دریافتند که میزان تستوسترون و همچنین تعداد اسپرم بهبود یافته است.

آرژنین ، یک اسید آمینه موجود در بادام ، شناخته شده است که به عنوان یک گشادکننده عروق عمل می کند ، رگ های خونی شما را آرام می کند ، فشار را کاهش می دهد و به بهبود گردش خون کمک می کند.این برای هر کسی که اختلال نعوظ مرتبط با اختلال در جریان خون به آلت تناسلی یا مشکلات فشار خون بالا دارد ، مهم است.

17. آیا می تواند PCOS را درمان کند

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) نوعی اختلال هورمونی است که باعث بدتر شدن دوره ها می شود و عدم تعادل در سطح هورمونهای جنسی زن و مرد در بدن به ارمغان می آورد.مصرف بادام می تواند به ایجاد تغییر مطلوب در آندروژن ها در زنان کمک کند و از این طریق ، مشکل را کاهش دهد.

اینجا متوقف نمی شود! میو اینوزیتول (MI) یکی از اجزای کمپلکس ویتامین B است و بدن شما آن را با استفاده از گلوکز تولید می کند. MI به تنظیم هورمون ها ، سطح انسولین و عملکرد تخمدان کمک می کند.بادام یک منبع غنی از رژیم غذایی طبیعی به شکل MI (اسید فیتریک) است و می تواند در مورد مسائل مربوط به PCOS مانند سندرم متابولیک و مقاومت به انسولین کمک کند.

18- تغذیه ضروری را در دوران بارداری فراهم می کند

بادام حدود 44 میکروگرم فولات در هر 100 گرم آجیل وجود دارد که حدود 7/3 درصد از نیاز فولات یک زن باردار را تأمین می کند.فولات یک ماده مغذی حیاتی در دوران بارداری است و برای پیشگیری از نقص هنگام تولد از جمله نقایص لوله عصبی مورد نیاز است که اندکی پس از برداشت از آن لازم است.

تحقیقات نشان می دهد که مصرف مکمل اسید فولیک حتی قبل از شروع بارداری و همچنین در سه ماهه اول می تواند به کاهش چشمگیر خطر نقص لوله عصبی کمک کند. همچنین می تواند خطر سقط جنین و حتی اوتیسم را کاهش دهد.اگر حامله باشید ، مقداری قدرت بادام می تواند چیزی باشد که پزشک دستور داده است!

19. پوست را مرطوب کرده و از آسیب آفتاب محافظت می کند

اشعه ماوراء بنفش از خورشید در تصویربرداری از پوست نقش دارد. محققان سعی کرده اند ببینند که آیا پیش درمانی یا استفاده از برخی محصولات طبیعی دارای اثر محافظتی در برابر این پرتوی است.

یک مطالعه در مورد آزمایشات بر روی حیوانات نشان داد که کاربرد موضعی روغن بادام بر روی پوست می تواند روند را کند ،کند و حتی از برخی از آسیب های ساختاری که اشعه ماوراء بنفش به پوست وارد می کند ، جلوگیری کند.

مطالعات جداگانه نشان داده اند که آلفا توکوفرول و پلی فنول های موجود در بادام دارای اثرات محافظتی هستند. آنها می توانند به شما در مقابله با التهاب ، استرس اکسیداتیو و قرمزی سطحی از پوست معروف به اریتما ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش کمک کنند.

روغن بادام به خودی خود دارای یک عامل محافظت در برابر آفتاب (SPF) ، است. به همین دلیل زیاد نمی تواند جایگزینی برای کرم های ضد آفتاب استاندارد شما باشد.

اما روغن بادام می تواند به مرطوب کردن پوست خشک و آفتاب زده کمک کند و قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب لایه ای از محافظت اضافی را برای آن ایجاد کند.برای استفاده از روغن بادام به عنوان نرم کننده ، به سادگی روی پوست خود بمالید تا مرطوب و آبرسانی شود. برای محافظت با یک ضد آفتاب مناسب تمام کنید.

پلاژیوسیفالی تغییر شکل: پیشگیری و درمان
بخوانید

استفاده از روغن بادام برای مبارزه با علائم کشش: جوانب مثبت و منفی

علائم کشش یک مشکل رایج است که هر کسی که وزن زیادی از جمله زنان بعد از بارداری و زایمان به دست آورده و وزن خود را از دست داده است ، رنج می برد.

سالم نگه داشتن و مرطوب بودن پوست ، یک روش جایگزین محبوب برای مقابله با این مشکل است.روغن بادام یکی از روغنهایی است که به دلیل داشتن خاصیت نرم کننده آن ، به عنوان دارویی محاکمه شده است.

با این حال ، در حالی که برخی به آن سوگند می خورند ، محققان دیگر می گویند که آزمایش های علمی کافی برای اثربخشی آن وجود ندارد.

همچنین ، نگرانی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه استفاده از روغن بادام به طور مرتب در دوران بارداری ممکن است با تولد زودرس مرتبط باشد. ادعای دیگری که باید به طور قطعی اثبات شود. اما ، با توجه به ماهیت عوارض جانبی آن ، آن را ایمن بازی کرده و از مصرف آن خودداری کنید ، مگر اینکه پزشک اول آن را پاک کند.

20. بخش هایی از آکنه ، جوش های سر سیاه ، سرهای سفید را از بین می برد

اسکراب صورت بادام ساخته شده از بادام خیس خرد شده و خامه یا عسل می تواند یک روش طبیعی فوق العاده برای تمیز کردن پوست و پاک کردن پوست مرده و ناخالصی ها باشد.

با استفاده از این مواد طبیعی ، آنها می توانند به جذب اضافی سبوم و شفاف شدن آن در آکنه کمک کرده و مشکل سرسیاه و سرهای سفید را کاهش دهند.از آنجایی که ملایم و آرامش بخش است ، نباید بگذارید پوست شما خلاف یا تحریک شود بر خلاف اسکراب سخت تر.

21. مو ، داخل و خارج تغذیه می کند

بادام می تواند برای موهای داخل و خارج عالی باشد. سرشار از ویتامین E ، مهره می تواند به محافظت از موهای شما در برابر استرس اکسیداتیو ، آسیب رادیکال آزاد ، خاکستری و آفتاب کمک کند.

مصرف مواد مغذی به عنوان یک مکمل حتی به بهبود رشد مو در افرادی که دچار ریزش مو به دلیل آلوپسی هستند ، کمک کرده است.100 گرم بادام حاوی حدود 25.6 میلی گرم ویتامین E است.

روزانه 1 اوز یا 23 بادام میل کنید

بادام باید برای شما مناسب باشد که روزانه مصرف کنید مگر اینکه مشکل کلسترول داشته باشید. در این حالت ، ابتدا باید با پزشک خود مشورت کنید تا بررسی کنید که چقدر برای شما مناسب است.

به نظر می رسد داشتن مقداری از این آجیل های متراکم روزانه دارای اثرات مفیدی باشد ، بنابراین می توانید آنها را در مقادیر کنترل شده داشته باشید.کالری بالایی دارند و 100 گرم وزن آن 579 کالری است! آنها همچنین حاوی چربی زیادی حتی اگر نوع خوبی باشد – هر 100 گرم 50 گرم وزن دارد.

محدود کردن وعده های غذایی خود را فقط در یک روز. این تقریباً در مورد تعداد انگشت شماری است . یک اونس ، یک چهارم فنجان یا حدود 23 آجیل.

بادام را بو داده اید

خام در مقابل بو داده ؟ هر کس روش خوردن بادام را دارد. اما مواد مغذی که از دانه دریافت می کنید بسته به نوع شکل آنها وجود دارد.طب سنتی پیشنهاد می کند که بادام را خیس کرده و قبل از غذا پوست را از بین ببرد تا هضم آنها آسان تر و دسترسی آسان تر به مواد مغذی موجود در آن انجام شود.

با این حال ، تحقیقات دیگر نشان داده اند که بیشتر آنتی اکسیدان بادام در پوست آن قرار دارد.بنابراین هنگامی که آنها را از بین ببرید  ، آن را نیز از مقدار قابل توجهی از خوبی های آن محو می کنید.

اگر بادام فرآوری شده را خریداری می کنید ، بهتر است به غذاهای برشته شده بچسبید.همانطور که یکی از تحقیقات نشان داد ، بادام بو داده دارای بهترین آنتی اکسیدان در مقایسه با مخلوط شده و خشک شده است.

همچنین اگر هدف شما از سلامتی روده یا کاهش اثرات لیپیدها از مصرف بادام است ، بهتر است با پوست از آن بخورید زیرا در اینجا فلاونوئیدهای مفید هستند.

ایده هایی برای چگونگی خوردن بادام

در اینجا چند روش آسان برای قرار دادن بادام در رژیم غذایی شما وجود دارد ، اگر نمی خواهید آنها را ساده بخورید.

  • آنها را درون یک پودر (وعده غذایی بادام) خرد کنید تا از آنها به عنوان جایگزین آرد برای پخت کیک و پودینگ های خوشمزه استفاده شود.
  • آنها را خرد کنید تا به سالاد اضافه شود.
  • چند عدد را درون یک اسموتی با شیر یا ماست و خرما یا یک موز و عسل قرار دهید.
  • به جای لبنیات ، شیر بادام را با استفاده از بادام خیس شده یک شبه که با آب جوشانده می شود ، درست کنید.
  • بادام را داخل خورشت یا هر غذای دیگر خود بریزید.
  • مقداری از آن را به دسته قهوه ای اضافه کنید یا با تکه های مغز بادام درست کنید.
  • گرانول خانگی را بادام ، دانه کدو تنبل ، کشمش و جو دوسر درست کنید.

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا