سلامتویتامین ها

آیا قارچ ها می توانند ویتامین D شما را افزایش دهند؟

آیا قارچ ها می توانند ویتامین D شما را افزایش دهند؟ قارچ ها منبع خوبی از مواد مغذی از جمله ویتامین D هستند ، خصوصاً اگر برای افزایش محتوای D در معرض نور UV قرار بگیرند. اما قطعه گمشده این معما این است که آنها فقط حاوی ویتامین D2 هستند ، نوعی ویتامین D قوی تر در مقایسه با ویتامین D3 که بدن شما در معرض نور خورشید تولید می کند.

تحقیقات نشان داده است که D3 می تواند سطح D شما را دو برابر یا سه برابر مقدار D2 افزایش دهد. به جای آن غذاهای دریایی یا لبنیات را امتحان کنید.

آیا قارچ ها می توانند ویتامین D شما را افزایش دهند؟

آیا شما مطالب زیادی درباره ویتامین D قارچ شنیده اید؟ اگر در جستجوی قارچ های غنی از ویتامین D هستید و از خود می پرسید که کدام یک از آنها هستند ، شاید زمان آن فرا رسیده باشد که لحظه ای مکث کنید. در حالی که قارچ مطمئناً از نظر مواد مغذی غنی است و حاوی مقدار زیادی ویتامین D است ، اما موارد قابل توجه دیگری وجود دارد. منابع ویتامین D همه برابر نیستند و ممکن است قارچ بهترین راه برای دریافت آنها نباشد.

اما قبل از بگیم در مورد اینکه آیا قارچ روش ایده آل برای دریافت ویتامین D شماست یا خیر ، سر و صدای اطراف این ماده مغذی هست و چرا در درجه اول اینقدر مهم است؟

ویتامین D محلول در چربی با افزایش جذب کلسیم توسط روده و اطمینان از وجود مقادیر کافی فسفات و کلسیم در بدن برای حفظ سلامت استخوان ، نقش مهمی در سلامت استخوان دارد. همچنین برای بازسازی و رشد استخوان مهم است. ویتامین D کافی همچنین به جلوگیری از راشیتیسم در کودکان کمک می کند. علاوه بر این ، ویتامین D باعث کاهش التهاب و تعدیل عملکرد سیستم ایمنی بدن و رشد سلول می شود.

5 علامت و نشانه کمبود ویتامین D
بخوانید

ویتامین D3 از ویتامین D2 قوی تر است

بیش از یک نوع ویتامین D وجود دارد و همه آنها برابر نیستند. منابع غذایی حیوانی حاوی ویتامین D3 یا کلکالسیفرول است که بدن شما در حضور نور خورشید نیز تولید می کند. منابع گیاهان معمولاً ویتامین D2 هستند. و همانطور که محققان دریافته اند ، از نظر زیست شناختی برابر نیستند. یک مطالعه نشان داد که مصرف ویتامین D3 به میزان 87 درصد در افزایش و کمک به حفظ سطح کلسیفیدیل ، اندازه گیری ویتامین D در خون موثر است.

قارچ حاوی ویتامین D2 است اما ویتامین D3 ندارد

حالا برگردید به قارچ ها! اخباری مبنی بر اینکه قارچ به عنوان منبع ویتامین D چقدر مناسب است ، منتشر شده است. برخی از تولید کنندگان قارچ ادعا می کنند که با قرار گرفتن در معرض نور ماورا بنفش ، سطح ویتامین موجود در قارچ ها را افزایش می دهند. با این حال ، اگر به تعداد عناصر غذایی نگاه دقیق تری بیندازید ، داستان متفاوت است.

همانطور که مشخص شد ، قارچ ها ، گرچه حاوی ویتامین D هستند ، اما همه آن منحصراً به عنوان ویتامین D2 ، شکل کم کارآمد و قوی ماده مغذی است. و این حتی در مورد قارچ های اشعه ماورا بنفش در معرض ویتامین D نیز صدق می کند.

قارچهای معمولی با 2٪ تا 17٪ DV روبرو می شوند

در اینجا نگاهی به تعداد قارچ های معمولی است.

  • یک فنجان قارچ chanterelle خام 2.9 میکروگرم ویتامین D2 دارد که حدود 14.5٪ DV است. متأسفانه ، هیچ ویتامین D3 ندارد.
  • مانند قارچ ها ، قارچ های مورل نیز فقط حاوی ویتامین D2 و فاقد ویتامین D3 هستند. می توانید انتظار داشته باشید که حدود 3/4 میکروگرم از یک فنجان قارچ خام ، 17 درصد DV دریافت کنید.
  • یک فنجان قارچ شیاتکه سرخ شده به شما مقدار 0.5 میکروگرم ویتامین D2 (2.5 درصد DV) و فاقد ویتامین D3 می دهد.
  • قارچ های سفید در یک فنجان کامل از قارچ های تکه تکه شده و تکه تکه شده ، امتیاز کمتری در مقیاس های ویتامین D جمع می کنند.
5 بهترین ویتامین برای رشد مو کدامند؟
بخوانید

قرار گرفتن در معرض نور ماورا UV بنفش سطح D2 را افزایش می دهد ، اما نه D3

قرار گرفتن قارچ در معرض اشعه ماورا بنفش به تجمع ویتامین D تولید شده کمک می کند. برای نشان دادن این موضوع ، فقط کافی است یک نوع قارچ را در نظر بگیرید که به روش طبیعی رشد کرده و نوع دیگری از همان نوع است اما با قرار گرفتن در معرض نور ماورا بنفش رشد کرده است.

  • یک پیمانه معمولی کل قارچ کریمنی یا قهوه ای که به روشی قدیمی رشد کرده باشد ، در کل حاوی 0.1 میکروگرم ویتامین D (کمتر از 1٪ DV) است.در مقابل ، یک فنجان قارچ کریمنی یا قهوه ای کامل در معرض نور ماورا بنفش حاوی 27.8 میکروگرم ویتامین D است که 139٪ DV قابل توجه است ، اما این همه از ویتامین D2 است.
  • یک فنجان قارچ پورتوبلو کبابی نیز چنین تغییراتی را در سطح ویتامین D نشان می دهد. یک فنجان قارچ کبابی حاوی 0.4 میکروگرم ویتامین D2 یا 2٪ DV ماده مغذی و فاقد ویتامین D3 است.قرار دادن آن در معرض نور ماورا بنفش در حین پرورش می تواند سطح ویتامین D2 را به 15/9 میکروگرم برساند ، که قابل توجهی 79.5٪ DV است ، اما هنوز هم به هیچ وجه ویتامین D3 ندارد.
عوارض جانبی زنجبیل و چه کسی نباید آن را مصرف کند
بخوانید

در مجموع ، در حالی که قارچ می تواند برخی از نیازهای شما به ویتامین D را تأمین کند ، اما بهینه ترین شکل آن را فراهم نمی کند. همچنین به طور موثرتری جذب بدن نخواهد شد.

مقداری آفتاب بخورید یا غذاهای دریایی یا لبنیات را برای افزایش مصرف کنید

اگر گوشت خوار هستید ، برنامه های غذایی خود را با منابع ویتامین D حیوانات تکمیل کنید. این شامل ماهی هایی مانند ماهی آزاد ، ماهی تن ، ماهی ساردین و محصولات لبنی مانند ماست ، پنیر یا شیر است.

روش دیگر ، اگر گیاهخوار هستید ، سعی کنید در معرض آفتاب قرار بگیرید تا به بدن کمک کند ویتامین D3 خود را تولید کند. از آنجا که میزان قرار گرفتن در معرض آفتاب برای حفظ ویتامین D در سطوح کافی ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و متغیرهای زیادی داشته باشد ، یک راهنمای جهانی برای زمان گذراندن در آفتاب ایجاد نشده است.

با این حال ، برخی از محققان پیشنهاد می کنند که قرار گرفتن بین 5 تا 30 دقیقه در معرض آفتاب دو بار در هفته (یا بیشتر) خوب است. سعی کنید وقتتان را بگذارید تا بین ساعت 10 صبح تا 3 بعد از ظهر زیر آفتاب باشید. صورت ، دست ها ، پاها و پشت شما باید بدون هیچ گونه مانعی ضد آفتاب مستقیماً در معرض نور آفتاب قرار گیرند. اما بخاطر داشته باشید که در زمانی که از ضدآفتاب استفاده میکنید به بیماری از جمله سرطان پوست مواجه نشوید.

به صفحه اینستگرام و آپارات ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا