آیا میدانستید؟سلامتورزش و سلامت

مزایای بازی سودوکو برای مغز

مزایای بازی سودوکو برای مغز . سودوکو شامل قرار دادن اعداد در شبکه است که باعث فعالیت بیشتر سلول های عصبی می شود و تمرکز و حافظه شما را تمرین می دهد. مزایای این بازی را کشف کنید

مزایای بازی سودوکو برای مغز

سودوکو یک بازی ذهنی بسیار پیچیده است. انتخاب اعداد به تلاش زیادی نیاز دارد که فواید زیادی برای مغز دارد. این بازی توسط علم ثابت شده است. این بازی از ایالات متحده آغاز شد ، اما پس از ورود به ژاپن محبوب شد. حالا از مزایای سودوکو مطلع شوید.

این بازی شامل پر کردن یک شبکه 9 در 9 خانه است – که به نوبه خود ، به شبکه های کوچکتر 3 در 3 تقسیم می شود – با اعداد از 1 تا 9. پازل ها با تعدادی از اعداد که قبلاً پر شده اند ، ارائه می شوند .

اگرچه این بازی بر اساس اعداد است ، اما برای شروع تمرین نیازی به داشتن بهترین مهارت های ریاضی در جهان نیست. این بسیار سرگرم کننده است و با تمرین مهارت های خود را افزایش می دهید.

صبر در این بازی ضروری است زیرا تکمیل یک معما می تواند مدتی طول بکشد. با این حال ، به یاد داشته باشید که آرامش خود را حفظ کنید تا این تمرین کامل می شود. با گذشت زمان قادر خواهید بود پازل ها را سریعتر و سریعتر انجام دهید.

مهارت هایی که سودوکو بهبود می بخشد

بازی سودوکو مزایای زیادی برای مغز شما به همراه دارد. شما مهارتهایی را که قبلاً دارید آموزش خواهید داد و همچنین مهارتهای جدیدی را کسب خواهید کرد. به عنوان مثال ، سودوکو تمرینی برای درک ، حافظه ، منطق و هماهنگی شماست.

15 واقعیت جالب در مورد رویاهایی که باید بدانید
بخوانید

مطالعات انجام شده در مورد استفاده از ریاضیات در این نوع بازی ها نشان داده است که از جمله مهارت های مورد نیاز ، نبوغ ، تخیل و صبر است. این بدان معنی است که تمرین سودوکو به شما کمک می کند تا یاد بگیرید که از موقعیت های استرس زا کنترل کنید. ایده خوبی است که با ساده ترین پازل ها شروع کنید.

مزایای احتمالی سودوکو برای سلامتی

بازی سودوکو دارای مزایای متعددی برای سلامتی به ویژه برای مغز است. در اینجا نحوه تأثیر مثبت این بازی آورده شده است.

مزایای بازی سودوکو برای مغز

تفکر منطقی را تحریک می کند

تفکر منطقی توانایی درک محیط اطراف و روابط یا تفاوت بین اعمال ، اشیا یا واقعیت ها است. این را از طریق تحلیل ، درک ، انتزاع و تخیل یاد می گیرید.

طبق برخی مطالعات ، بازی هایی مانند سودوکو شامل مشکلات ریاضی عجیب و غریب هستند که تفکر منطقی و به ویژه تفکر منطقی ریاضی را تحریک می کنند.

تفکر سریع را تشویق می کند

هنگامی که شروع به تکمیل سودوکوس کردید و از سطوح آسان تر به پازل های دشوارتر می روید ، می بینید که هرچه زمان می گذرد ، به لطف تجزیه و تحلیل و انتزاعی که در عمل می گیرید ، می توانید آنها را سریعتر و سریعتر تکمیل کنید. از این به عنوان تفکر سریع یاد می شود ، که سودوکو آن را تحریک و بهبود می بخشد.

باعث بهبود تمرکز می شود

سودوکو به چندین مهارت احتیاج دارد. از جمله این موارد تمرکز است که تقریباً پیش شرط موفقیت آمیز بودن بازی است. شما باید از تکرار اعداد یا قرار دادن آنها به اشتباه جلوگیری کنید.

6 مزایای سلامتی زعفران که از نظر علمی اثبات شده است
بخوانید

این سهم از این نظر به حدی است که تحقیقات نشان داده سودوکو یکی از بهترین فعالیتهای آموزشی است که در کلاسها برای افزایش توجه و تمرکز دانش آموزان انجام می شود.

مهارت های حل مسئله را توسعه می دهد

وقتی بازی سودوکو را به عنوان یک مبتدی شروع می کنید ، متوجه خواهید شد که ممکن است کمی خسته کننده و ناامید کننده باشد ، یا به دلیل اینکه برای تکمیل آنها مدت زمان زیادی طول می کشید یا هنوز همه مهارت های خود را رشد نداده اید. در این فرآیند ، شما می آموزید که مهارت های حل مسئله خود را با تمرکز بیشتری توسعه دهید.

دانش از دیدگاه های مختلف ثابت کرده است که ریاضیات و بازی های تعلیمی بر اساس اعداد در افزایش این توانایی نقش دارند.

کیفیت عملکرد شناختی را افزایش می دهد

عوامل بسیاری می توانند بر کیفیت عملکرد شناختی ، به ویژه پیری تأثیر بگذارند. مطالعه ای که از بزرگسالان 50 تا 93 ساله نمونه برداری شد نشان داد که تمرین مکرر  پازلی مانند سودوکو ارتباط زیادی با کیفیت عملکرد شناختی در این جمعیت دارد.

به کاهش استرس کمک می کند

استرس در نتیجه فشار بیش از حد است و خود را در سطح جسمی و عاطفی نشان می دهد. به احتمال زیاد به دلیل خواسته های روانشناختی مغز است. از چند طریق بر سلامتی تأثیر می گذارد. مطالعات نشان داده است که می تواند فرآیند های انعطاف پذیری و نوروژنز را تغییر دهد.

با این حال ، بازی های رومیزی یا بازی های طاقت فرسا مانند سودوکو معمولاً بسیار آرامش بخش هستند. به همین ترتیب ، اگر روز پرفشاری داشته اید ، 10 دقیقه وقت برای انجام یک سودوکو ساده می توانید ذهن شما را پاک کرده و آن را فعال کنید تا بتوانید با شارژ به کار خود برگردید.

خواص میوه ها برای سلامتی شما (قسمت سوم)
بخوانید

اهمیت ورزش مغز

تحقیقات نشان داده است که یادگیری روزانه ، مانند انجام بازی هایی مانند سودوکو ، مغز را تحریک می کند ، عملکرد مغز را بهبود می بخشد و از افت شناختی جلوگیری می کند. همه اینها به معنای خوب بودن است.

این بهزیستی ، به نوبه خود ، به معنای مقاومت بیشتر در برابر فراموشی و اختلال حافظه است. هوشیارتر خواهید بود و توانایی های شما برای مدت طولانی قدرتمند باقی می مانند.

مجموعه فعالیتهایی مانند سودوکو که می توانید برای ورزش مغز خود انجام دهید به عنوان ژیمناستیک مغزی شناخته می شوند. آنها به طور گسترده ای برای تقویت و توسعه مهارت هایی مانند خلاقیت استفاده می شوند.

از مزایای سودوکو برای مغز خود ،لذت ببرید!

شما قبلاً برخی از مزایای سودوکو را برای مغز خود دیده اید. آیا می توانید تصور کنید که اگر از کودکی سودوکوس را کامل می کردید چقدر تیزبین می شدید؟ جالب است مگه نه؟

هنوز خیلی دیر نیست اکنون می توانید شروع کرده و فرزندان خود را به انجام این بازی تشویق کنید. علاوه بر بهبود عملکرد مغز ، کیفیت زندگی آنها را بهبود می بخشد. این مزایا برای همیشه با آنها خواهد ماند و به جلوگیری از کاهش شناخت کمک می کند.

به وب سایت رانا گراف حتما سر بزنید.

به صفحه آپارات , ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا