آیا میدانستید؟سلامت

چرا نباید سرکه را با سفید کننده مخلوط کنید؟

چرا نباید سرکه را با سفید کننده مخلوط کنید؟ بسیاری از مردم تصور می کنند که مخلوط کردن سرکه با سفید کننده راهی برای تقویت اثر پاک کنندگی این محصولات است. با این حال ، آیا این بی خطر است؟ با ما همراه باشید.

چرا نباید سرکه را با سفید کننده مخلوط کنید؟

محصولات خانگی بسیار متنوعی است که به خاطر امنیت ، هرگز نباید آنها را با هم مخلوط کنید. اگرچه ممکن است فکر کنید که ترکیب آنها اثرات تمیز کنندگی آنها را “افزایش” می دهد ، اما در واقع می تواند خطرناک باشد. چرا نباید سرکه را با سفید کننده مخلوط کنید؟

به گفته کیت بیبردورف ، استاد شیمی دانشگاه تگزاس در آستین ، این یکی از خطرناک ترین جفت ها در خانه است. با مخلوط کردن آن گاز سمی آزاد می شود که برای سلامتی شما مضر است.

چرا مردم سرکه را با سفید کننده مخلوط می کنند؟

چند دلیل وجود دارد که مردم تصمیم دارند سرکه را با سفید کننده مخلوط کنند حتی اگر گاز سمی آزاد کند. ابتدا سرکه باعث کاهش PH ماده سفید کننده می شود و این امر باعث ضدعفونی کننده اثر آن می شود.

با این حال ، بیشتر افرادی که این نوع مخلوط ها را می سازند از واکنشی که رخ می دهد بی اطلاع هستند. و البته ، آنها از تأثیراتی که می تواند بر سلامتی داشته باشد بی اطلاع هستند.

6 مزایای سلامتی زعفران که از نظر علمی اثبات شده است
بخوانید

بنابراین ، فقط بر اساس میل به تولید محصولات تمیز کننده بهتر و ضد عفونی کننده ها ، این مخلوط را درست کرده و بدون احتیاط استفاده می کنند.

اختلاط سرکه با سفید کننده چه واکنشی ایجاد می کند؟

برای درک اینکه چه اتفاقی با این مخلوط می افتد ، اول از همه ، باید برخی از مفاهیم را روشن کنیم. همانطور که دکتر بیبردورف اشاره کرد ، اتم ها مولکول هایی مانند آنچه در سرکه و سفید کننده پیدا می کنیم را تشکیل می دهند.

به نوبه خود ، در مرکز هر اتم ، یک هسته وجود دارد و در داخل آن ، دو نوع ذره وجود دارد: نوترون ها و پروتون ها. نوع سوم ذرات ، الکترون ها به دور هسته می چرخند.

چرا نباید سرکه را با سفید کننده مخلوط کنید؟

جنبه دیگری که باید بدانید تفاوت بین اسید و باز است. مواد در مقیاس pH اندازه گیری می شوند:

  • اسیدها: کسانی که pH آنها کمتر از 7 است
  • خنثی ها: کسانی که pH آنها برابر با 7 است
  • پایه ها: کسانی که pH آنها بالاتر از 7 است

هنگامی که یک باز و یک اسید مخلوط می شوند ، یک واکنش شیمیایی رخ می دهد که در آن باز پروتون را از اسید می گیرد. این منجر به ایجاد یک ترکیب شیمیایی جدید می شود.

مزایا و معایب آموزش مجازی
بخوانید

بنابراین ، چه اتفاقی می افتد که سرکه را با سفید کننده مخلوط کنید؟

همانطور که بیبردورف توضیح می دهد ، یکی از اجزای اصلی سفید کننده ، هیپوکلریت سدیم است که یک پایه است. از طرف دیگر ، سرکه یک اسید (اسید استیک) است.

بنابراین ، هنگامی که فردی تصمیم می گیرد سرکه را با سفید کننده مخلوط کند ، هیپوکلریت سدیم یک پروتون از سرکه می گیرد و این واکنش یک اسید هیپوکلروس تولید می کند. با این حال ، این پایان داستان نیست.

اسید هیپوکلروس با بقیه سرکه واکنش می دهد و گازی تشکیل می دهد که به آن گاز کلر می گویند ، که می تواند برای سلامتی شما مضر باشد.

اثرات منفی گاز کلر

در حالت خالص به نظر می رسد که گاز کلر به رنگ زرد-سبز است. با این حال ، گازی که از اختلاط سرکه با سفید کننده حاصل می شود از طریق هوا پخش می شود و معمولاً نامرئی است.

با وجود این ، شما بوی شدید آن و تأثیرات منفی آن را در بدن درک خواهید کرد. اول ، بر غشای مخاطی ، از جمله چشم ، گلو و ریه ها تأثیر می گذارد.

در نتیجه ، علائمی مانند آبریزش چشم ، گرفتگی قفسه سینه ، مشکلات تنفسی و احساس سوزش ، از جمله ، می تواند رخ دهد. همچنین ، در صورت تماس با پوست ، ممکن است تاول و تحریک ایجاد کند.

زردچوبه برای ورم مفاصل: 6 دلیل که باید از این مسکن طبیعی استفاده کنید
بخوانید

برای جلوگیری از این خطرات چه کاری می توانید انجام دهید؟

البته برای جلوگیری از خطرات فوق الذکر باید از مخلوط سرکه و سفید کننده به هر قیمتی خودداری کنید. در عوض ، بهتر است از سفید کننده تازه ای که می خواهید تمیزکاری کنید استفاده کنید.

استفاده از سفید کننده و سرکه به طور جداگانه می تواند به ضد عفونی ده ها سطح کمک کند. به دلایل ایمنی ، بهتر است از آنها به صورت جداگانه و فقط در صورت لزوم استفاده کنید.

همچنین می توانید سایر گزینه های تمیز کردن طبیعی را که استفاده از آنها بی خطر است امتحان کنید: آب لیمو ، جوش شیرین ، پراکسید هیدروژن و نمک از جمله گزینه ها هستند.

آیا قبلاً در مورد خطرات مخلوط کردن سرکه با سفید کننده شنیده اید؟ اکنون که می دانید ترکیب آنها می تواند بسیار مضر باشد ، کاملاً از آن اجتناب کنید و این اطلاعات را با عزیزان خود به اشتراک بگذارید.

به وب سایت رانا گراف حتما سر بزنید.

به صفحه آپارات , ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا