بارداریسلامتمادر و فرزند

چرا نوشیدن آب زیاد در دوران بارداری جای نگرانی نیست

چرا نوشیدن آب زیاد در دوران بارداری جای نگرانی نیست . آب مواد مغذی موجود از مواد غذایی شما را به کودک منتقل می کند. همچنین سموم بدن را از بدن شما خارج کرده و از عفونت ادراری و انقباضات اولیه جلوگیری می کند. همچنین میزان مایعات آمنیوتیک را که برای رشد کودک شما ضروری است ، بهبود می بخشد. کارشناسان می گویند شما باید هر روز نزدیک به 3 لیتر مایعات داشته باشید که از این مقدار 1.5 لیتر باید آب باشد.

چرا نوشیدن آب زیاد در دوران بارداری جای نگرانی نیست

INSTAGRAM

نوشیدن مقادیر کافی آب برای هر انسانی ضروری است. اهمیت آن فقط در صورت بارداری دو برابر می شود. نوشیدن آب کافی هنگام بارداری برای شما و همچنین کودک شما ضروری است. این مواد مغذی اساسی غذا از طریق آب  به کودک خود منتقل می کند که برای رشد یک نوزاد سالم مهم است.

بنابراین ، به عنوان یک مادر ، باید بدانید که چرا نوشیدن آب و چقدر آب بدن شما در دوران بارداری نیاز دارد.

نوشیدن آب زیاد نگران کننده نیست

چیزی در حد نوشیدن آب زیاد در دوران بارداری وجود ندارد. در واقع نوشیدن آب زیادی هنگام بارداری توصیه می شود. برخی از خانم ها میزان مصرف آب خود را محدود می کنند زیرا معتقدند نوشیدن زیاد آب ممکن است منجر به احتباس آب شود ، اما این درست نیست. در حقیقت از احتباس آب جلوگیری می کند.

برخی از زنان باردار می ترسند که دریافت بیش از حد آب منجر به افزایش شدید مقدار مایع آمنیوتیک شود – مایعات اطراف کودک متولد نشده برای رشد آنها ضروری است. از نظر پزشکی ، این بیماری به نام پلی هیدرامنیوس شناخته می شود.

نوشیدن آب زیادی باعث ایجاد مایعات آمنیوتیک زیادی در اطراف کودک نمی شود. این بیماری معمولاً به دلیل انسداد در روده کودک ، مشکلی در جفت یا به دلیل یک مسئله ژنتیکی ایجاد می شود. بعضی اوقات ، اگر مادر دیابتی باشد ، بیش از حد مایع آمنیوتیک نیز می تواند تشکیل شود.

چای برگ تمشک: بهترین چای برای خانم ها
بخوانید

برخی دیگر معتقدند که نوشیدن آب زیاد می تواند باعث تورم دستگاه تناسلی شود. این نیز صادق نیست. تورم دستگاه تناسلی ممکن است نشانه عفونت باشد که تحت نظر متخصص زنان می تواند درمان شود.

بنابراین ، اگر در طول بارداری خود بیش از حد آب می نوشید ، طبیعی و بی خطر است. در حقیقت ، آب می تواند به سلامتی بدن و سلامت کودک شما کمک کند. بیایید بررسی کنیم که آب در دوران بارداری چه نقشی دارد.

چگونه آب بر بارداری تأثیر می گذارد

جدای از این واقعیت که آب بدن شما را هیدراته نگه می دارد ، دلایل دیگری وجود دارد که نوشیدن آب کافی در دوران بارداری مهم است.

همچنین طبیعی است که در هنگام بارداری آب بیشتری از میزان مصرف معمول خود بنوشید زیرا به خود و نوزاد نیاز دارید. در اینجا دلایلی وجود دارد که نشان می دهد آب هنگام بارداری بسیار مهم است.

1. در جذب مواد مغذی کمک می کند

آب برای بدن شما و بدن کودک ضروری است زیرا به شما کمک می کند مواد مغذی ضروری سلول های بدن را تأمین کنید. علاوه بر این ، آب می تواند مواد مغذی مورد نیاز برای رشد سالم کودک را منتقل کند.

آب در هنگام بارداری می تواند مقدار زیادی مواد مغذی از غذایی را به کودک انتقال دهد. حجم خون شما در دوران بارداری افزایش می یابد و نوشیدن آب کافی می تواند به شما در تغییر و تحول بدن کمک کند. کمبود مصرف آب می تواند مواد مغذی دریافت شده از کودک را کاهش دهد.

2- از عفونت ادراری جلوگیری می کند

آب برای حمل مواد مغذی مورد نیاز بدن شما و بدن کودک تنها مهم نیست ، بلکه شستشوی سموم از بدن نیز مهم است. زنان باردار با دریافت آب کافی برای عملکرد طبیعی کلیه ها و دستگاه ادراری برای آنها مهم است. این به نوبه خود ، بر کلیه های کودک تأثیر نمی گذارد. نوشیدن آب کافی همچنین از بروز عفونت ادراری که در دوران بارداری شایع است جلوگیری می کند. همچنین ممکن است یبوست را تسکین داده یا از آن جلوگیری کند.

6 مزایای سلامتی زعفران که از نظر علمی اثبات شده است
بخوانید

3. با سرگیجه و خستگی مبارزه می کند

طبیعی است که به زودی بدن شما احساس خستگی کند. اگر آب کافی بنوشید ، این احساس افزایش می یابد. بنابراین ، نوشیدن آب زیادی هنگام بارداری می تواند با خستگی و سرگیجه مقابله کند – دو شرطی که به دلیل کم آبی بدن ممکن است بوجود بیاید.

برخی از خانمها همچنین وضعیتی به نام گرمای بیش از حد مادران را تجربه می کنند – که نشانه مشترک کم آبی بدن است. برای تنظیم گرمای بدن به آب کافی احتیاج دارید. بنابراین ، آب زیادی بنوشید تا خود و کودک خود را در دمای طبیعی بدن نگه دارید.

4- از انقباضات زودرس رحم جلوگیری می کند

برخی از مطالعات حاکی از ارتباط بین زایمان زودرس و کم آبی بدن هستند. عدم نوشیدن آب کافی باعث انقباضات غیر منتظره در رحم می شود و می تواند احساس ترس را در مادر و خانواده برانگیزد.

5- باعث بهبود مقدار مایعات آمنیوتیک می شود

مایع آمنیوتیک برای رشد جنین ضروری است. از کودک محافظت می کند و همچنین فضای کافی برای حرکت کودک فراهم می کند. با این حال ، کم آبی بدن باعث کاهش این مایعات می شود که می تواند برای رشد کودک مضر باشد. مطالعات حاکی از آن است که هیدراتراسیون درمانی باعث افزایش مقدار مایعات آمنیوتیک می شود.

در دوران بارداری چه مقدار آب باید بنوشید

چرا نوشیدن آب زیاد در دوران بارداری جای نگرانی نیست

INSTAGRAM

شما باید در دوران بارداری مقدار زیادی آب بنوشید ، از آنجایی که معمولاً بیشتر از مصرف روزانه یک انسان بنوشد. این یک اطلاعات مبهم برای یک مادر بودن است. بنابراین ، به طور متوسط ​​، یک زن باردار باید روزانه حداقل 10 تا 13 لیوان آب بنوشاند.

بعضی از متخصصان می گویند شما باید هر روز نزدیک به 3 لیتر آب داشته باشید. آب حاصل از غذایی که می خورید می تواند 20 اونس دیگر (600 میلی لیتر) را تشکیل دهد. بقیه (30 اونس یا بیشتر از 9o میلی لیتر) می تواند از شیر ، آب میوه و سایر نوشیدنی ها تهیه شود.

عوارض جانبی زنجبیل و چه کسی نباید آن را مصرف کند
بخوانید

برای برخی از خانم ها ، این ممکن است به نظر می رسد آب زیادی باشد. لازم نیست که آب را به یکباره افزایش دهید. سعی کنید در طول روز یک بار یک لیوان بنوشید. شما می توانید در قسمت بعدی روز میزان مصرف آب خود را کاهش دهید ، بنابراین مجبور نیستید با مراجعه به حمام در طول شب خواب خود را قطع کنید.

نکاتی برای افزایش مصرف روزانه آب

اگر عادت ندارید در یک روز آب زیادی بنوشید ، در اینجا نکاتی وجود دارد که می توانید دنبال کنید:

  • هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید ، یک لیوان آب بنوشید. سعی کنید کافئین خود را در دوران بارداری محدود کنید زیرا این ماده به عنوان یک ادرارآور است که باعث افزایش مصرف آب می شود.
  • آب همیشه بهترین گزینه برای مرطوب نگه داشتن شماست. با این حال ، شما می توانید آب میوه و آبگوشت برای افزایش مصرف مایعات خود داشته باشید.
  • منتظر نمانید تا احساس تشنگی کنید. تشنگی نشانه کم آبی است. هر لحظه آب بخورید.
  • برای میان وعده ها ، میوه های آبدار داشته باشید. این می تواند جذب مایعات شما را افزایش دهد.
  • ورزش برای زنان باردار توصیه می شود. اما نه بیش از حد. تمرینات شدید ممکن است اثرات سوء بر سلامتی شما بگذارد. هنگام ورزش ، قبل از شروع تمرین خود یک لیوان آب بنوشید.

بنابراین ، اگر میزان مصرف آب خود را محدود کرده اید ، دیگر مجبور نیستید زیرا می دانید که این امر فقط می تواند در بارداری و زایمان شما کمک کند.

به INSTAGRAM ما بپیوندید.

منبع: curejoy

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا