سبک زندگیسلامتنکته های زیبایی

چگونه لکه های تیره روی پوست خود را روشن کنید

چگونه لکه های تیره روی پوست خود را روشن کنید . آیا لکه های تیره روی پوست خود را از خورشید دارید و می خواهید آنها را روشن تر کنید؟

در اینجا چند روش طبیعی وجود دارد که به شما کمک می کند لکه های تیره روی پوست خود را روشن تر کنید. تهیه آنها در خانه آسان است!

چگونه لکه های تیره روی پوست خود را روشن کنید

چند بار پوست شما آفتاب گرفته است؟ اگرچه ممکن است فکر کنید این امر به شما امکان می دهد هر چه سریعتر یک پوست برنزه داشته باشید ، اما ممکن است با نقاط تاریک روبرو شوید.

نتیجه ، یک بدن با پوست ناهموار با لکه های تیره به جای یک رنگ واحد است. با این حال ، شما می توانید با این روش های طبیعی لکه های تیره را روشن کنید!

چگونه می توان لکه های تیره را روشن کرد

در مرحله اول ، لازم است تا اهمیت استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب برای نوع پوست شما تأکید شود. این به شما کمک می کند تا از آفتاب سوختگی بیشتر جلوگیری کنید.

همچنین ، باعث تسریع و تسهیل تلاش های شما برای روشن تر شدن نقاط تیره شما شود.

داروهای زیر نیز می توانند کمک کنند.

پوست خود را با شکر و عسل لکه دار کنید

لایه برداری از پوست شما یکی از بهترین راه های روشن تر کردن آن است. با این حال ، برای این کار عملی ، مهم است که روزانه یا هر روز دیگر لایه برداری شود.

چگونه می توان از بوی بد موها خلاص شد
بخوانید

بهترین راه برای انجام آن با دو ماده بسیار ساده است: شکر و عسل.

  • استفاده از عسل برای لایه برداری بسیار مهم است زیرا باعث مرطوب شدن ، رنگ آمیزی و تسکین پوست می شود.
  • شکر (سفید یا قهوه ای) کلید ساخت اسکراب لایه برداری است. دانه های قند از نظر جسمی پوست شما را از بین می برد.
  • اگر مخلوط عسل و شکر حاصل از آن خیلی جامد است ، مقداری آب به خمیر خود اضافه کنید.

چگونه لکه های تیره روی پوست خود را روشن کنید

لیمو

لیمو همیشه یک ماده محبوب برای روشنایی پوست بوده است. بنابراین ، همچنین می تواند نقاط تیره را که به دلیل آسیب آفتاب ظاهر می شوند ، روشن کند.

با این حال ، مهم است که بعد از استفاده از این ماده لیموترش خود را در معرض آفتاب قرار ندهید ، زیرا این امر خطر آفتاب سوختگی و لکه های تیره شما را افزایش می دهد.

بهترین زمان برای استفاده از تونیک لیمو در شب است.
فقط کافی است آب یک لیمو را بیرون بیاورید و کمی آب اضافه کنید.

با آلوئه ورا هیدراته کنید

پس از آن که با شکر و عسل لایه برداری شد و لیمو را بمالید ، تنها کاری که باقی مانده است مرطوب کردن پوست است.

دلایلی که چرا خسته از خواب بیدار می شوید
بخوانید

برای اینکه پوست شما به درستی باز تولید شود ، مرطوب کردن آن در بهترین مواد ممکن بسیار مهم است. یکی از مرطوب کننده ترین و طبیعی ترین آلوئه ورا است.

آلوئه ورا گیاهی است که همه باید در خانه خود داشته باشند. برای هر نوع سوختگی بسیار مفید است.

برای استفاده ، کافی است یکی از برگ ها را برش داده ، آن را باز کرده و ژلاتین را مستقیماً روی قسمت آسیب دیده بمالید. این علاوه بر مرطوب کردن پوست ، باعث تسکین فوری می شود.
پس از لایه برداری ، ژل آلوئه ورا را به آن ها بزنید تا هر چه سریعتر لکه های تیره روی پوست شما روشن شود. برای دستیابی به بهترین نتیجه ، اطمینان حاصل کنید که با برنامه های خود بسیار سازگار هستید.

همچنین ، اجازه دهید آلوئه ورا به طور صحیح یک شبه جذب و عمل کند. استفاده از آلوئه در طول روز می تواند مشکل باشد زیرا می تواند باعث آشفتگی شود و به درستی جذب نشود.

چگونه لکه های تیره روی پوست خود را روشن کنید

آلوئه ورا به بازسازی پوست ، مرطوب کننده و آرامش آن کمک می کند. آن را به طور مداوم اعمال کنید تا بهبودی سریعتر از آسیب آفتاب دیده شود.

نحوه جلوگیری از ظهور لکه های تیره

با وجود همه این راه حل های طبیعی ، تکرار این نکته که نباید خود را در مواقع غیر ضروری در معرض آفتاب شدید قرار دهید. سعی کنید قرار گرفتن در معرض آفتاب خود را محدود کنید و مطمئن باشید که بیش از حد طولانی نخواهید ماند.

6 اثر جانبی خوردن بیش از حد آناناس
بخوانید

با این حال ، بهترین گزینه این است که در کنار آفتاب قرار نگیرید یا لباس محافظ بپوشید.

باید از خود بپرسید: آیا به اندازه کافی ضد آفتاب استفاده می کنید؟ آیا از نوع مناسب برای نوع پوست خود استفاده می کنید؟

به همین ترتیب ، موارد دیگری را که می توانند شما را از آفتاب محافظت کنند فراموش نکنید. به عنوان مثال ، از عینک آفتابی استفاده کنید ، کلاه بپوشید و از شال برای پوشاندن شانه های خود استفاده کنید و غیره به طور خلاصه ، این لوازم جانبی به شما کمک می کنند تا از پوست آفتاب زده و لکه های تیره خودداری کنید.

دریافت آفتاب سوختگی نه تنها به لکه های تاریک نامطلوب منجر می شود بلکه خطر ابتلا به سرطان پوست را نیز افزایش می دهد. بنابراین ، محافظت از خود در برابر آفتاب بسیار مهم است. از آنجا که این روزها گزینه های زیادی وجود دارد ، چرا از آنها استفاده نمی کنید؟

از همه گذشته ، پیشگیری بهترین راه حل است!

منبع: steptohealth

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا